07 Haziran 2007 00:00

Hatay adayı Berhat Kar: Emek ve barış için adayım

Demokrasi güçlerinin desteklediği Hatay bağımsız milletvekili adayı Berhat Kar, basın toplantısı ile adaylığını ilan etti.Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan basın toplantısına ...

Paylaş

Demokrasi güçlerinin desteklediği Hatay bağımsız milletvekili adayı Berhat Kar, basın toplantısı ile adaylığını ilan etti.
Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan basın toplantısına DTP ve EMEP üyeleri ile çok sayıda kitle örgütü temsilcisi katıldı. Burada konuşan Kar, dünyada emperyalist işgallerin devam ettiği, etnik, dini ve mezhebi çatışma ve boğazlaşmaların her gün onlarca can aldığını belirterek, ABD ve İsrail’in Türkiye’yi her gün biraz daha bu savaşa çekmek için yoğun çaba harcadıklarını ifade etti.
Kar, şunları dile getirdi: “Bu nedenle biz diyoruz ki emek ve barış bloku birleşenleri, Türkiye’nin birçok kentinde olduğu gibi yüzde 10’luk baraj sistemini delmek; emek, barış ve demokrasiyi Meclis kürsüsünden seslendirmek amacıyla emek ve barış eksenli barış ve özgürlükçü sol bir adayla seçime katılma kararı almıştır. Bunun için kentimizde dağıtılmış, parçalanmış emeğin, baskıya uğratılıp susturulmuş özgürlüklerin ve kültür gruplarının birleşik iradesinin sesini yansıtmak için blokun desteğiyle bağımsız adaylığımızı ilan ediyorum.” (Antakya/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Miroğlu çalışmalara başladı

SONRAKİ HABER

İşten atılan işçiler için destek eylemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa