Fotoğraf: Evrensel

‘F.Bahçe’ye söz vermiştim’

Fenerbahçe’ye transferi “100. yılın bombası” olarak değerlendirilen Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos, sarı-lacivertli kulübü tercih etmesindeki nedenlerden birinin teknik direktör Zico olduğunu söyledi.


Fenerbahçe’ye transferi “100. yılın bombası” olarak değerlendirilen Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos, sarı-lacivertli kulübü tercih etmesindeki nedenlerden birinin teknik direktör Zico olduğunu söyledi.
Madrid’deki evinde FBTV’ye ilk röportajını veren Roberto Carlos, Zico’nun Brezilya futbolu için büyük bir idol olduğunu vurgulayarak, “Fenerbahçe’yi tercih etmemdeki sebeplerden biri de teknik direktör Zico’dur. Zico, Brezilya futbolu için büyük bir idoldür. Zico ile aynı takımda görev yapmak benim için büyük onur” dedi. Roberto Carlos, sarı-lacivertli takımdaki Brezilyalı futbolcuları da tanıdığını, hepsinin çok kaliteli oyuncular olduğunu kaydetti.
Fenerbahçe’den ilk kez 2 yıl önce transfer teklifi aldığını ifade eden ünlü futbolcu, o zaman kulübü Real Madrid izin vermediği için bu transferin gerçekleşmediğini anlattı.
Roberto Carlos şöyle devam etti: “Fenerbahçe ile ilk olarak 2 yıl önce görüştüm. O dönemde transfer teklifi aldığımda da İstanbul’a gelmeye sıcak bakıyordum, ancak kulübüm Real Madrid beni bırakmak istemedi. O zaman, bana izin verildiği gün tercih edeceğim kulübün Fenerbahçe olacağını açıklamıştım. Şimdi Real Madrid ile sözleşmem sona erdi ve ben de sözümü yerine getiriyorum.”
Avrupa’daki birçok kulüpten transfer tekliği aldığını dile getiren Brezilyalı futbolcu, “Fenerbahçe’ye söz verdiğim için kararımda herhangi bir değişiklik olmadı ve Fenerbahçe’yi tercih ettim. Bana transfer teklif eden kulüpler içinde Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak takımlar da vardı, ancak Fenerbahçe de Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak. Bu benim için önemliydi” diye konuştu.
Roberto Carlos, Fenerbahçe ile sözleşme imzaladığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Önümüzdeki yıl Fenerbahçe ile kazanabileceğimiz tüm kupaları kazanmak istiyorum” dedi.
Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası’nda çok sayıda maçını izlediğini belirten Brezilyalı yıldız futbolcu, “Dolayısıyla Fenerbahçe’nin ateşli taraftarını yakından biliyorum. Takımlarını durmaksızın destekliyorlar. Fenerbahçe taraftarlarıyla buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Taraftarımızla önemli başarılara imza atacağımız inanıyorum” şeklinde konuştu.
Bu arada Roberto Carlos, menajeri Dino Pasaliç’in getirdiği resmi sözleşmeyi imzalayarak, Fenerbahçe Kulübü’ne resmen imza attı. (SPOR SERVİSİ)
Saracoğlu’nda ‘Yıldızlar Geçidi’
Fenerbahçe’nin 100. yıl etkinlikleri çerçevesindeki ‘‘Yıldızlar Geçidi’’ gösterisi, bu akşam Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yapılacak.
İtalyan şölen tasarımcısı Valerio Festi’nin 80 kişilik bir ekiple 1 yıldır hazırladığı gösteride, Fenerbahçeli 2 bin 500 sporcu, 50 yabancı ve 100 Türk sanatçı ile 600 gönüllü görev alacak. Kadıköy bölgesindeki ilköğretim okulları ve liselerden de gönüllü çocuklar gösteride görev yapacak.
Türkiye’de ilk kez yapılacağı bildirilen bu gösteri için 1000 kostüm hazırlandı. Etkinlikte havai fişek gösterileri, ateş şovları, İtalyan ve Türk dansçıların performansları sergilenecek. Şölende ışık ve ses efektleri, müzik, cambaz ve dans gösterileri de olacak. Gösteride saha içinde, Fenerbahçe tarihindeki önemli sembollerden biri olan bir deniz feneri de aniden ortaya çıkacak.
Şölende ses ve ışık gösterileriyle Fenerbahçe’nin 100 yılı anlatılacak. Sunuculuğunu Cem Arslan’ın yapacağı gecede, tiyatro sanatçısı Rutkay Aziz anlatıcı olarak yer alacak. Bu arada, kombine bilet sahipleri kombine kartlarını göstermek suretiyle hiçbir ücret ödemeden gösteriyi izleyebilecekler. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net