09 Haziran 2007 00:00

‘Kazım Koyuncu ismi siyasi kavgaların içine çekilmek isteniyor’

Medyada yer alan ‘Koyuncu ANAP’a’ başlıklı ve “Anavatan Partisi’nin kanserden yaşamını yitiren genç sanatçı Kazım Koyuncu’nun şarkılarından birisi üzerinde çalışıyor...

Paylaş

Medyada yer alan ‘Koyuncu ANAP’a’ başlıklı ve “Anavatan Partisi’nin kanserden yaşamını yitiren genç sanatçı Kazım Koyuncu’nun şarkılarından birisi üzerinde çalışıyor” haberleri, Koyuncu’nun yıllarca karşı durduğu Karadeniz sahil yolunun açılışını duyuran parti otobüslerinde onun şarkıları ile halkın açılışa davet edilmesi ve son olarak Hopa’da, eski belediye binası restore edilerek yapılan kültür sanat merkezine ‘’Kazım Koyuncu adı verilsin mi verilmesin mi?’’ tartışmalarına Koyuncu ailesi yanıt verdi.
Aile adına bir açıklama yapan Kazım Koyuncu’nun ağabeyi Hüseyin Koyuncu, Kazım Koyuncu isminin Hopa’da siyasi kavgaların içine çekilmek istendiğini belirtti. Bu durumun kendilerini ve Kazım’ın sevenlerini fazlası ile üzdüğünü söyleyen Hüseyin Koyuncu, Kazım’ın isminin Hopa’da bir kültür merkezinde yer alıp almamasının önemli olmadığını dile getirdi. Kazım’ın şarkıları ve kişiliği ile milyonların yüreğinde yer aldığına dikkat çeken Hüseyin Koyuncu, 6 Haziran 2007 Çarşamba günü yapılan Hopa Belediyesi Meclis toplantısına katıldığını belirtti. Burada “Kazım Koyuncu” adının Hopa Kültür Merkezi’ne verilmesi konusunda gündem oluşturulmaya çalışıldığını ifade eden Hüseyin Koyuncu, bu teklifin oy çokluğuyla gündeme bile alınmadığını söyledi.
Bizi ve sevenlerini rahatsız etti
Kendileri için Kazım Koyuncu isminin Hopa Kültür Merkezi’ne verilip verilmemesinin, birilerine malzeme olacak kadar önemli olmadığına değinen Hüseyin Koyuncu, “Kazım Koyuncu’yu Türkiye sanatçı ve insan olarak onurlandırmıştır. Burada birkaç ismin bu ismi kullanarak rant elde etmeye çalışması bizi ve sevenlerini rahatsız etmiştir. Bu çirkinlikleri şiddetle kınıyoruz” diye konuştu.
Hüseyin Koyuncu, 25 Haziran’da Hopa’da Kazım Koyuncu’yu anma törenleri için hazırlıkların da başladığına dikkat çekti. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

MMO denetimi güvenlik getirdi

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa