10 Haziran 2007 00:00

Süreyya Ayhan sakatlandı

Avrupa Şampiyonu milli atlet Süreyya Ayhan Kop sakatlandı. Ayhan’ın sol ayak baldırındaki lif koptu

Paylaş

Avrupa Şampiyonu milli atlet Süreyya Ayhan Kop sakatlandı. Ayhan’ın sol ayak baldırındaki lif koptu.
Dünya Atletizm Şampiyonası hazırlıklarını Almanya’nın Münih kentinde sürdüren Süreyya Ayhan Kop, antrenman sırasında kendini zorlayınca, sol ayak baldırındaki lifin koptuğu öğrenildi.
Ayhan’ın sakatlandıktan hemen sonra Bayern Münih’in de doktoru olan Müller Wolfart tarafından tedavi edildiği ve daha sonra Stutgart’taki Heildelberg Üniversitesi’ne bağlı Olimpiyat Sporcu Sağlık Merkezi’nde tedavi altına alındığı kaydedildi.
Süreyya Ayhan Kop’un doktoru Tamer Çavuş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Ayhan’ın yapılan tetkikler sonucunda sol ayak baldırındaki lif bağlarının koptuğunu söyledi. Ayhan’ın ayağının üzerine basmakta dahi zorluk çektiğini anlatan Çavuş, “Çok sıkıntılı bir durumla karşı karşıyayız” dedi. Ayhan’ın üniversitede tedavisinin sürdüğünü ve 3 ya da 4 hafa sonra idmanlara yavaş yavaş başlayabileceğini kaydeden Çavuş, şunları söyledi: “Şu anda Süreyya’nın durumu iyi değil. Sıkıntılı bir durum yaşıyor. Hırs ve stresten dolayı çok yoğun bir çalışma temposu içine girdi. Kendisini çok zorlaması nedeniyle de böyle bir durumla karşılaşıldı. Tedavimiz sürüyor. Yoğun bir tedavi uygulanıyor. 3 ya da 4 hafta sonra antrenmanlara başlayabilecek.”
Çavuş, Dünya Şampiyonası öncesi böyle bir sakatlığın olması nedeniyle zor durumda kaldıklarını, antrenman eksiği olduğu için zaman yönünden Dünya Şampiyonası’na katılmanın sıkıntılı olduğunu da sözlerine ekledi. (SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

SÖZ OLA, TORBA DOLA

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa