İşçinin istediği oldu

Öz İplik-İş Kayseri Şubesi’nin önceki gün gerçekleştirilen genel kurulunda işçilerin tepkisini çeken Bünyamin Kahveci, seçimleri kaybetti. On yılı aşkın süredir şubenin başında olan Kahveci...


Öz İplik-İş Kayseri Şubesi’nin önceki gün gerçekleştirilen genel kurulunda işçilerin tepkisini çeken Bünyamin Kahveci, seçimleri kaybetti.
On yılı aşkın süredir şubenin başında olan Kahveci, yerini Kemal Sönmez ve Cuma Eren’in oluşturduğu yeni yönetime bıraktı. Kongrede başkanlığa seçilen Kemal Sönmez’in listesi, 244 delegenin 151’inin oyunu alırken Kahveci’nin listesi ise 93 oyda kaldı.
Salonda görüştüğümüz delegeler, bu sonucun, toplu iş sözleşmeleri dönemi yönetime karşı oluşan ve sendikayı basmaya kadar varan işçi tepkisinin ürünü olduğunu ve bu yeni yönetimi de işçi için çalışacaklarına söz verdikleri için seçtiklerini söylediler. Kongrede konuşan Cuma Eren, işçinin güvenini kazanmaya çalışacaklarını söyledi. Kemal Sönmez ise işçinin taleplerine çözüm bulmak için aday olduklarını, Kayseri’de sendikacılık adına temiz bir sayfa açacaklarını dile getirdi. (Kayseri/EVRENSEL)
www.evrensel.net