Galatasaray 5 maç seyircisiz oynayacak

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray’a 5 maçı sahasında seyircisiz oynama cezası verdi. Kurul, 19 Mayıs Cumartesi günü Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılan Süper Lig maçında...


Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray’a 5 maçı sahasında seyircisiz oynama cezası verdi. Kurul, 19 Mayıs Cumartesi günü Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılan Süper Lig maçında yaşanan olaylarla ilgili Galatasaray’a ceza yağdırdı.
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Adnan Polat, çıkan olaylarla ilgili beyanlarından dolayı ceza almazken, sarı-kırmızılı kulüp, maçta yapılan çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası aldı. Kurul, bu cezanın, 30 Mart 2007 tarihinde yapılan Beşiktaş-Galatasaray maçında sarı-kırmızılı taraftarların çirkin ve kötü tezahüratta bulunmaları nedeniyle, Galatasaray’ın 30 bin YTL para cezası aldığını hatırlatarak, aynı sezon içinde çirkin ve kötü tezahürat fiili ikinci kez tekrar edildiği için verildiğini belirtti.
Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasından önce, müsabaka esnası ve müsabaka sonrasında çıkan saha olayları nedeniyle 4 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası alan sarı-kırmızılı kulüp, ayrıca 200 bin YTL para cezasına çarptırıldı.
Hasan Şaş’a 2 Tümer’e 1 maç ceza
Kurul, stadın içerisinde pet bardaklarda su satışı yapılması suretiyle talimatlara aykırı davranışta bulunulması nedeniyle 1.000 YTL para cezasını da Galatasaray’ın cezalarına ekledi.
Sonuç olarak, sarı-kırmızılı kulüp toplam 5 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 201 bin YTL para cezasına çarptırılmış oldu.
Öte yandan sarı-kırmızılı futbolculardan Hasan Şaş, söz konusu maç öncesi takım kadrosunda yer almadığı halde oyun alanına girerek, rakip takım futbolcularına yönelik saldırgan ve sportmenliğe aykırı harekette bulunması nedeniyle 2 resmi müsabakadan men edildi.
Fenerbahçeli Tümer Metin ise rakip takım seyircilerine karşı sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan 1 resmi müsabakadan men cezası aldı.
Fenerbahçe hakkında ise yasal koşullar oluşmadığından çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ceza tayinine yer olmadığına karar verildi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net