12 Haziran 2007 04:00

Belediye başkanlarından adaylara destek

DTP’li belediye başkanları Diyarbakır’da seçim stratejisini belirlemek için eğitim çalışması yürüten ‘Bin Umut’ bağımsız adaylarını ziyaret ederek destek mesajı verdi.

Paylaş

DTP’li belediye başkanları Diyarbakır’da seçim stratejisini belirlemek için eğitim çalışması yürüten ‘Bin Umut’ bağımsız adaylarını ziyaret ederek destek mesajı verdi.
Aralarında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan ve Şırnak Belediye Başkanı Ahmet Ertak’ın da bulunduğu başkanlar, DTP Diyarbakır İl Örgütü’nün yeni binasına gelerek eğitim çalışması yürüten adaylarla sohbet ettiler. Diyarbakır Belediye Başkanı Baydemir, “Bin Umut” adaylarına her koşulda destek sunacaklarını belirterek, başarı dileklerinde bulundu.
Siirt Bağımsız Milletvekili Adayı Osman Özçelik de Kürt halkının özgürlük barış talebini dile getirmek amacıyla Meclis’e gitmeyi amaçladıklarını söyledi. Özçelik, halkın belediye başkanlarına yerel hizmetlerin yanı sıra, siyasal temsiliyet rolü de biçtiğini belirterek, Meclis’e gidecek temsilcilerin belediye başkanlarının bu yükünü alacağını ve en iyi şekilde temsil etmeye çalışacaklarını ifade etti.
Ayna DTP’liler ile bir araya geldi
Mardin’de ‘Bin Umut adaylarından Emine Ayna DTP’li il ve merkez ilçe yöneticileriyle bir araya geldi. DTP Mardin İl Binası’nda gerçekleştirilen toplantıya, DTP İl Başkanı Cemal Veske, Demokratik Özgür Kadın Hareketi üyelerinden Seve Demir DTP il ve merkez ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda partili katıldı. Toplantıda söz alan DTP Mardin İl Başkanı Cemal Veske, 22 Temmuz’da yapılacak olan seçimlerde ‘Bin Umut’ bağımsız adaylarını desteklediklerini belirtti. Veske, seçim nedeniyle önümüzdeki dönemlerde yoğun çalışmalara başlayacaklarını kaydetti. Emine Ayna ise “Biz önümüze çıkacak her engel için hazırız ve bu engelleri göz önünde bulundurarak bu mücadeleye devam edeceğiz. Bizim güvendiğimiz tek silahımız halkımızdır ve bizler halkımız için mücadele edeceğiz. Biz bu süreçte bile halen umudumuzu barıştan yana kullanacağız ve barış umudumuz halen var” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)
ÖNCEKİ HABER

Erzincan’da çatışma: 1 onbaşı yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Sinop'ta tek katlı ahşap ev yandı: 3 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa