Tokat Hayat’la buluştu


Yüzlerce emekçi, Tokat Öğretmenevi Ballıca Düğün Salonu’nda gerçekleşen Hayat Televizyonu tanıtım gecesinde bir araya geldi. “Milyonerlerin değil milyonların televizyonu” sloganıyla uydu üzerinden yayın yapmaya başlayan Hayat Televizyonu, Tokatlı izleyicisi ile tanıtım gecesinde buluştu. Çeşitli sendika, kitle örgütü ve çok sayıda emekçinin bir araya geldiği gecede, Ataköy Belediyesi Semah ve Folklor Ekibi de bir gösteri sundu.
Gerçekler sunulacak
Gecede Hayat Televizyonu girişimcileri adına söz alan Satılmış Başkavak, televizyonun kuruluş süreci ve amacını vurgulayarak “Hayat Televizyonu sermayedarların gizlediği, göstermediği gerçekleri emekçiye sunarak alın terinin nasıl yağmalandığının, özelleştirme yalanıyla topraklarımızın nasıl çokuluslu şirketlere peşkeş çekildiğinin, kotalarla üretici köylünün nasıl üretemez hale getirildiğinin ve hayatın her alanında yaşanan talanın çırılçıplak ifadesidir” şeklinde konuştu.
2003 yılından bu yana süren sendika ve iş iadesi hakkı taleplerini sürdüren Se-Na tekstil işçileri adına söz alan Devrim Delen ise fabrika sahibinin, işletmesine sendikayı sokmamak için piyasa durgunluğu, ekonomik kriz gibi gerekçeler sunarak işçi kıyımına gittiğini ve sonunda yasal boşluklardan yararlanarak 2. derece akrabalarına devrettiğini dile getirdi. Delen, “Bizler alın terimiz ve çocuklarımızın ekmeği için bu mücadeleden dönmeyeceğiz. Evrensel gazetesi, Hayat Televizyonu gibi emekten yana tavrını koyan oluşumlar, bize yalnız olmadığımızı hissettiriyor” diye konuştu. Geceye katılan diğer Se-Na işçileri ise “Ataullah Arvas babamın hakkını ver, işçiyiz haklıyız kazanacağız, emeğimizi çaldınız Bulgaristan’a daldınız” dövizleri açarak destek verdiler.
Geceye sivil toplum örgütlerinden Hürriyetçi Demokratlar Birliği adına Başkan Yıldırım Akgül, KESK Eğitim-Sen adına ise Kenan Işık katıldı. Yaklaşık 600 kişinin katıldığı gece, Türk Halk Müziği Sanatçısı Nilüfer Sarıtaş’ın verdiği konserle ve halaylarla son buldu. (Tokat/EVRENSEL)
www.evrensel.net