TRT’de seçime dönük kadrolaşma

Haber-Sen Ankara Şubesi, TRT’de yapılacak olan personel alma sınavının AKP’nin son kadrolaşma atağı olduğunu bildirdi. Haber-Sen’den dün yapılan açıklamada, personel eksiğini gidermek amacıyla yapılacak sınavla, 245 kişinin muhabir,...


Haber-Sen Ankara Şubesi, TRT’de yapılacak olan personel alma sınavının AKP’nin son kadrolaşma atağı olduğunu bildirdi. Haber-Sen’den dün yapılan açıklamada, personel eksiğini gidermek amacıyla yapılacak sınavla, 245 kişinin muhabir, spiker, prodüktör, kameraman, ışıkçı, montajcı, sesçi, mühendis ve teknisyen kadrolarına alınacağı belirtildi. Açıklamada, bugüne kadar TRT yönetiminin personel açığını gidermek için hiçbir şey yapmadığı, seçim öncesi yapmaya karar vermesinin nedeninin AKP’nin TRT’de kadrolaşma isteğinden olduğu kaydedildi.
Yönetimden, niyetinde samimi ise, 10 yıldır çalışan geçici personelin öncelikle kadroya almasının istendiği açıklamada, “TRT yönetimi eğer kurumun ihtiyaçları gözetiyorsa, bu önerimizi dikkate almalıdır” denildi. Seçim öncesi kadrolaşma sınavında ısrar edilirse, Haber-Sen sınavın iptali için yargıya başvuracak. (Ankara/EVRENSEL)
www.evrensel.net