Tüzel: Kararlar kaygılandırıyor

İzmir 1. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Levent Tüzel, Güvenlik Zirvesi’nde, TSK’ya daha fazla silahlanma yetkisi verilmesi ile halkın daha da yoksullaşacağını ve özgürlüklerden yoksun kalacağını belirtti.


İzmir 1. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Abdullah Levent Tüzel, Güvenlik Zirvesi’nde, TSK’ya daha fazla silahlanma yetkisi verilmesi ile halkın daha da yoksullaşacağını ve özgürlüklerden yoksun kalacağını belirtti.
Tüzel yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan’ın “Önce içeridekileri temizleyelim” sözlerini kınadığını söyledi. Tüzel, “Başbakan bu sözlerle bir kez daha şiddet ve savaşı tercih etmiştir” dedi. Bu tür yaklaşımların Türkiye’ye bugüne kadar bir şey kazandırmadığını vurgulayan Tüzel, “Savaşın kaynağının, Kürtlerin bölünme değil eşit haklara dayalı ortak yaşam istemeleri olduğunu görmeliyiz. Bunun için sağduyu göstermek doğru tutum olacaktır” dedi.
‘Terörle Mücadele Zirvesi’nde TSK’ya daha çok silahlanma ve yetki kararı verildiğini de vurgulayan Tüzel, “Bu kararlar sonucunda halkın daha fazla yoksullaşacağı, ezileceği ve özgürlüklerden yoksun kalacağı açıktır” dedi. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net