Amasyalı seçimi tartışıyor ama...

Amasya’da yediden yetmişe insanlar seçime kilitlenmiş durumda. Herkes seçimi konuşuyor ama seçimlerden sonra hayatlarının değişeceğine kimse inanmıyor.31 yaşındaki Şoför Hüseyin Çiyan, mazot fiyatlarındaki artışın en büyük


Amasya’da yediden yetmişe insanlar seçime kilitlenmiş durumda. Herkes seçimi konuşuyor ama seçimlerden sonra hayatlarının değişeceğine kimse inanmıyor.
31 yaşındaki Şoför Hüseyin Çiyan, mazot fiyatlarındaki artışın en büyük sıkıntısı olduğunu belirterek, köylüye kredinin daha ucuz ve uygun şekilde verilmesiyle, altyapı sorunlarının çözülmesini istiyor.
Çiftçi Ali Çam ise yolsuzluklar yapıldığını ve önlem alınmadığını belirtiyor. “Hükümetin icraatlarını beğenmiyoruz, göz boyuyorlar. AKP, hükümet olmadan önce mazotu ucuzlatacağına söz vermişti. Şimdi ise aldığımız mazotun parasını ödeyemiyoruz” diyen Çam, kotaların kalkmasını ve istediği kadar pancar ekmek istediğini söylüyor.
Esnaf Mithat Kılıç durumunun kötüye gittiğini, ekonomik sıkıntı yaşadığını söylüyor.
Esnaf Hüseyin Benli, AKP’li olmayanların dışında hiç kimseye yaşama şansı verilmediğine dikkat çekiyor.
Esnaf Kadir Balık ise seçimlerden bir şey beklemiyor. Börek Ustası Ömer Yaman AKP’nin yeniden başa gelmesini istiyor.
Veteriner Cihan Akgül son dönemlerde ülkeyi sağ partilerin yönettiğini ifade ederek, sol bir partinin iktidara gelmesini istiyor.
Osman Yaş ise hangi hükümet gelirse gelsin yine Amerika’nın dediği politikaların uygulanacağını söylüyor. (Amasya/EVRENSEL)
Rıza Üzüm/Utku Elma
www.evrensel.net