15-16 Haziran şehitleri anıldı

15-16 Haziran yürüyüşünün 37. yılında yaşamını yitiren işçiler, Kadıköy Yoğurtçu Parkında anıldı. Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda Dereağzı’na kadar yürüyen Basın-İş, Sine-Sen, KESK İstanbul Şubeler Platformu ve Tekstil-Sen üyeleri, “Yaşasın 15-16 Haziran direnişimiz”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganları attılar


15-16 Haziran yürüyüşünün 37. yılında yaşamını yitiren işçiler, Kadıköy Yoğurtçu Parkında anıldı. Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda Dereağzı’na kadar yürüyen Basın-İş, Sine-Sen, KESK İstanbul Şubeler Platformu ve Tekstil-Sen üyeleri, “Yaşasın 15-16 Haziran direnişimiz”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganları attılar.
Basın-İş Genel Başkanı Ertuğrul Bilir, “Barajlar, noter şartı, bakanlık yetkili tespiti, grev yasak ve kısıtlamaları, tüm çalışanların ortak örgütlenmelerinin önündeki engeller ve tüzel kısıtlamalar derhal kaldırılmalı; yetki tespiti için referandum, hak grevi, genel grev hakları tanınmalıdır. Bizler bu halklarımızın tanınması için fiili ve meşru mücadelenin bütün olanaklarından yararlanacağız” diye konuştu. 15-16 Haziran yürüyüşünün yıldönümünde, direnişte kaybedilen işçiler Mehmet Gıdak, Yaşar Yıldırım ve Mustafa Bayram’ın öldürüldüğü yere karanfiller bırakarak, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. (İstanbul/EVRENSEL)
www.evrensel.net