‘En iyi kararı vereceğiz’

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, yabancı kontenjanı konusunda Türk futbolunun geleceği için en iyi kararı vereceklerini söyledi.


Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, yabancı kontenjanı konusunda Türk futbolunun geleceği için en iyi kararı vereceklerini söyledi.
Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy’un da katılacağı Salı günkü Kulüpler Birliği toplantısı için geri sayım sürerken, Başkan Vekili Affan Keçeci, yabancı sınırlaması konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını ve Türk futbolunun geleceği adında en iyi kararı verecekleri belirtti.
Kulüpler Birliği’nin yabancı kontenjanında tam serbestlik istediğinin altını çizen Keçeci, ‘’Sayın Haluk Ulusoy olmadığı için o toplantıya ben katıldım. İstedikleri kararı bana açıkladılar. ‘Tam serbestlik istiyoruz, hiç bir kriter de olmasın’ dediler. Onlara Avrupa’da da yabancı kontenjanı serbest ama kriterler vardır dedim. Bir çok ülkede bu böyle dedim ama ısrar ettiler. Milli takımı düşünüp düşünmediklerini sordum. ‘Milli takım da bizim takımımız’ dediler. Ama fikirlerinde kararlı olduklarını söylediler. Ben de fikirlerini yönetim kurulu toplantımızda başkanım Ulusoy ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza bildirdim. Yönetim kurulu toplantımızda bir karar almadık. Ancak 19 Haziran Salı günü Kulüpler Birliği Vakfı’nın toplantısı var, sayın Ulusoy da o toplantıya katılacak, toplantının neticesini hep beraber göreceğiz’’ dedi.
Keçeci, FIFA’nın son genel kurul toplantısında tavsiye niteliğinde bir karar aldığını ifade ederek, ‘’FIFA kendisine bağlı tüm federasyonlarda 6 artı 5 kararını istiyor. Böyle bir uygulama istiyor. Bir sonra yapacağı genel kurulda bunu karara bağlamayı düşünüyor. Bu gelişmeler ülkemizdeki yabancı kontenjanını da yakından ilgilendiriyor’’ diye konuştu.
Karar kısa sürede verilecek
Futbol Federasyonu’nun yabancı kontenjanı konusunda ciddi çalışmalar içinde olduğunu belirten Keçeci, ‘’Futbol Federasyonu olarak henüz bir karar vermedik. Kulüpler Birliği Vakfı’nın talebini değerlendireceğiz. Yapacağımız ilk yönetim kurulunda kararımız netleşir. Kararımız Türk futbolu için en iyisi neyse o olacaktır. Pat diye karar vermiyoruz. Aylardır ilgili arkadaşlarımız çalışmakta. Hangi ülkelerde nasıl oluyor, nasıl olması gerekiyor, nasıl olsa daha başarılı oluruz. Bu konuda sürekli çalışma içerisindeyiz. Federasyon olarak biz ülkemiz için doğru kararı vereceğimize inanıyorum’’ dedi.
TFF’nin Salı günü yapacağı toplantıdan Kulüpler Birliği’nin istediği tam serbestlik kararının çıkması beklenmiyor. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net