‘Barış ve kardeşlik Meclis’e girecek’

Mardin Bin Umut Adayı ve DTP eski Eşbaşkanı Ahmet Türk, Kızıltepe Seçim Bürosu’nun açılışını aday Emine Ayna ile birlikte önceki gün gerçekleştirdi.


Mardin Bin Umut Adayı ve DTP eski Eşbaşkanı Ahmet Türk, Kızıltepe Seçim Bürosu’nun açılışını aday Emine Ayna ile birlikte önceki gün gerçekleştirdi. Türk, Meclis’e maaş için değil barış ve kardeşlik için gireceklerini söyledi.
Ahmet Türk, seçim çalışmaları için önceki gün Mardin’e geldi. Havaalanında binlerce Mardinli tarafından davul ve zurnalar ile karşılanan Türk 200’ü aşkın aracın katıldığı konvoy eşliğinde Kızıltepe’ye doğru yola çıktı. Burada seçim bürosunun açılışını yapan Ahmet Türk, “Yüzde 10 barajı önümüzde bir engel olarak konuldu. Sizlerin, halkımızın temsilcilerinin ve düşüncelerinin istemlerinin barış ve kardeşlik sesinin Meclis’e girmesine izin vermediler. Ama sizlerin gücü ve inancıyla bizler, önümüzdeki tüm engel ve barajları yıkacağız” dedi. Türkiye’de yaşanan operasyonlar ve sınır ötesi operasyon adı altında yaşanan hak ihlallerine dikkat çeken Türk, “Ateşkes sağlandı ama ateşkesin kalıcı barışa dönüştürülmesi için kimse adım atmadı. Bu topraklarda insanlar ölmesin, hiçbir genç öldürülmesin, analar ağlamasın ve acılar çekilmesin istiyoruz. Ama sizlerden olduklarını söyleyenler, size yalanlar ile vaatler edenler bugün barış için, demokrasi için, kardeşlik için hiçbir şey yapmadılar. Ama bugün utanmadan yine karşınıza gelmiş sizden oy istiyorlar. Hangi yüz ile istiyorlar oylarınızı” şeklinde konuştu. (Mardin/EVRENSEL)
www.evrensel.net