19 Haziran 2007 00:00

F.Bahçe Ülker’de Tanjeviç dönemi

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, (A) Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjeviç ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki basın odasında yapılan

Paylaş

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, (A) Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjeviç ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki basın odasında yapılan ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın da katıldığı törende, Tanjeviç, kendisini sarı-lacivertli renklere bağlayan 3 yıllık sözleşmeye imza attı.
Aziz Yıldırım, imza töreninde yaptığı konuşmada, Fenerbahçe’de yeni bir dönem başladığını ifade ederek, “Tanjeviç’i anlatmama gerek yok, onu dünya biliyor” dedi.
Tanjeviç’in düşüncelerinin kendilerinin hedefleri doğrultusunda olduğunu kaydeden Yıldırım, “Türkiye’de şampiyon olmanın dışında Avrupa’da başarılı bir Fenerbahçe, bir ekol yaratmak lazım. Tanjeviç’in bunları yapacağına inanıyoruz.
Kendisiyle 3 yıllık anlaşma yapıyoruz. Biz şampiyonuz, bundan sonra da kendisinden şampiyonluklar bekliyoruz” diye konuştu.
Aydın Örs’ün ayrılışı
Kamuoyunda Aydın Örs’ü kendilerinin gönderdiği gibi yapılan yayınlara üzüldüğünü dile getiren Aziz Yıldırım, “Burada sanki mukavelesi varmış da biz göndermişiz gibi yapılan yayınlar veya onun ağzından yapılan açıklamalardır. Mukavelesi bitmiştir, yollar ayrılmıştır. Teklifimizi kabul etmemiştir, antrenörlük yapmak istemiştir. Bugüne kadar Fenerbahçe için yaptıklarına teşekkür ederiz. Bu teklifim yine geçerlidir. Ne zaman arzu ediyorsa gelsin, ‘ben kabul ediyorum’ desin. Her zaman bu kapı açıktır” diye konuştu.
Yıldırım, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel’e ve Fenerbahçe Ülker’in sponsoru olan Ülker’e Tanjeviç’in transferinde desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Tanjeviç: Milli takımı etkilemez
Bogdan Tanjeviç de imza töreninde yaptığı konuşmada, çok başarılı olmuş bir takımın başına geldiğim için mutlu olduğunu belirterek, ”Değerli arkadaşım Aydın Örs’e de 3 yıllık hizmetleri ve bana bıraktığı takım için teşekkür ederim. Yaptığı çalışmalarda takımı bir üst basamağa çıkardı. Genç oyunculara verdiği değerlerle onları piyasaya çıkardı” dedi.
Fenerbahçe Ülker’in genç ve yetenekli oyunculara sahip olduğunu ifade eden Tanjeviç, “Bu kulüp şu anda belki de Avrupa’da da en genç ve yetenekli sporcuları bünyesinde barındıran bir kulüp. Takımın her sene biraz daha üst dereceye çıkacağına inanıyorum. Değişik bir bakışla da Avrupa’nın en güçlü takımına sahip olacağımızı söyleyebilirim. Takımdaki oyuncuların büyük bir bölümü genç. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde oldukça önemli sorumluluklar lacaklardır” diye konuştu.
Tanjeviç, milli takımdaki görevi nedeniyle Fenerbahçe Ülker’i yeni sezona nasıl hazırlayacağıyla ilgili bir soru üzerine, şunları söyledi: “Fenerbahçe Ülker’in yetenekli bir antrenör kadrosu da var. Beraber çalışıp, bir program hazırlayacağız. 20 günlük Bormio’daki çalışma esnasında da büyük bir ihtimalle beraber oluruz. 16 Eylül’de Avrupa Şampiyonası bitiyor. 20 Eylül’den itibaren Fenerbahçe Ülker ile birlikte olacağım. Lig başlamadan 20 gün önce takımla birlikte olacağım.
Ayrıca Fenerbahçe Ülker’in oyuncularının büyük bir bölümüyle milli takımda beraberiz. Birbirimizi iyi tanıyoruz.
Bu iki görevi ayıracağım ve herhangi kimseye öncelik tanımadan çalışacağım. Fenerbahçe’de görev almam milli takımı etkilemez.” (SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

Serkan Balcı imzaladı

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa