Fotoğraf: Evrensel

Nazmi Gür halkla tanışıyor

Adana Bağımsız Milletvekili Adayı Nazmi Gür, seçim çalışmalarına hız verdi. Seçmenle tanışmak amacıyla DTP Ceyhan İlçe Örgütü’nü ziyaret eden Gür, burada yaklaşık 200 kişilik coşkulu bir kitle tarafından karşılandı


Adana Bağımsız Milletvekili Adayı Nazmi Gür, seçim çalışmalarına hız verdi. Seçmenle tanışmak amacıyla DTP Ceyhan İlçe Örgütü’nü ziyaret eden Gür, burada yaklaşık 200 kişilik coşkulu bir kitle tarafından karşılandı. Ziyarete, DTP ve EMEP yöneticileri de katıldı.
Seçmene seslenen Gür, “22 Temmuz saat 17.00’ye kadar sandıkların başında kalacağız. Önümüze her türlü melaneti dikecekler, bizler demokrasi güçleri olarak tek bir oyumuzu kaptırmayacağız” diye konuştu. Ülkedeki siyasal partilerin birbirlerinin kopyaları olduğunu dile getiren Gür, “AKP ve CHP, konu laiklik olunca ayrışıyorlar gibi görünüyor; fakat konu demokrasi, özgürlükler, Kürt sorunu, ezilenler olduğunda birleşmekten geri kalmıyorlar” dedi. “Ülkedeki istikrarı sağlayamayan güçler komşu ülkeye müdahale sözü ediyor” diyen Gür, “Silahla, şiddetle Kürt sorununu çözemezsiniz, Kürt halkının demokratik taleplerine kulak vermeden sorunu çözemezsiniz” dedi.
Ceyhan’dan alkışlarla uğurlanan Gür, daha sonra İnsan Hakları Derneği’nin dayanışma gecesine katıldı. Kendisi de insan hakları savunucusu olan Gür, burada günün anlamına dair bir konuşma yaptı. Gür daha sonra, DTP Yüreğir İlçe Örgütü tarafından düzenlenen tanışma toplantısına katıldı. DTP gençliğinin DSİ Dinlenme Alanı’ndaki kaynaşma pikniğini de ziyaret eden Gür, burada gençlerle sohbet edip onlarla birlikte halay çekti. (Adana/EVRENSEL)
www.evrensel.net