Felaket senaryolarına Hudson’dan açıklama

Washington’daki düşünce kuruluşu Hudson Institute’un Başkanı Ken Weinstein, Türkiye’de felaket senaryosu olarak gündeme gelen ve Hudson Institute’un geçen hafta gerçekleştirdiği toplantının basına yansımasından üzüntü duyduğunu...


Washington’daki düşünce kuruluşu Hudson Institute’un Başkanı Ken Weinstein, Türkiye’de felaket senaryosu olarak gündeme gelen ve Hudson Institute’un geçen hafta gerçekleştirdiği toplantının basına yansımasından üzüntü duyduğunu söyledi. Weinstein, yaptığı açıklamayla, uluslararası ilişkilerde yanlış anlamaları ve istenmeyen sonuçları önlemek amacıyla üzerinde çalışılan senaryoları içeren toplantıların dünyanın her yerindeki düşünce kuruluşlarında rutin olarak düzenlendiğini öne sürdüğü Türkiye ile ilgili senaryoları içeren kapalı toplantıyı sızdıranların, gerginliği artırmayı amaçladıklarını ve utanmaları gerektiğini ifade etti.
Düzenlenen toplantıda, Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu’nun bir suikasta kurban gitmesi, İstanbul’da terör örgütü PKK’nın bir saldırısı ve Türkiye’nin kuzey Irak’a girmesi gibi olasılıklar durumunda neler olabileceği tartışılmıştı. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net