bir delinin seçim vaadleri

 • * Mazot 99 yeni kuruş olacak!
  * Karne paraları 10 YTL değil, 9.90 YTL olacak! Para üstü olan 10 kuruşlar, çocuklara çerez parası olarak geri iade edilecek!


  * Mazot 99 yeni kuruş olacak!
  * Karne paraları 10 YTL değil, 9.90 YTL olacak! Para üstü olan 10 kuruşlar, çocuklara çerez parası olarak geri iade edilecek!
  * Tüm çay bardakları perhize sokularak ince belli hale getirilecek! Hatta, olursa sıfır beden olmasına çalışılacak!
  * Üniversiteyi kazanamayan çocuklarınız için, ehliyet kursları açılacak, çocuklarınız minibüs şoförü olarak yetiştirilecek.
  * Minibüs şoförleri için üniversite kursları açılacak.
  * Üniversite hocalarının minibüslere bedava binmesi için, toplu taşıma kartları basan matbaalar kurulacak, üniversitelerin Matbaacılık Bölümü kontejyanları 8 katına çıkartılacak, Matbaacılık Bölümü bulunan üniversitelerin kampüslerine ek minibüs seferleri konulacak, bu minibüslerde, üniversite hocaları ön koltuklara oturtulacak, hocalara yer vermeyen Matbaacılık bölümü öğrencileri cezalandırılıp, arka beşliye 9 kişi oturtulacak!
  * Süper benzin 2 YTL, kurşunsuz 2 buçuk YTL, otogaz 50 yeni kuruş olacak!
  * Mesela hiçbir il sınırına dahil olmayan bir yere bir üniversite kurulacak, sonra başka illerden getirilen insanlar buraya yerleştirilerek yeni bir il kurulacak! Her üniversiteye bir il, uygulaması diyoruz buna biz. O derece yani...
  * Konya-İzmir arası feribot seferleri 38 dakikaya indirilecek!
  * Porsuk çayının yatağı değiştirilerek İzmir-Konya arasında, üzerinden feribot geçecek düz bir çizgi haline getirilecek! 38 dakikaya indirme olayı bundan sonra gerçekleşecek!
  * Küskün milletvekilleri her bayramda barıştırılacak, onlar için moral geceleri düzenlenecek!
  * Hastanelerdeki kuyruklar, özel yetiştirilmiş izbandut gibi timler tarafından dağıtılacak, bir daha bir araya getirilemez hale getirilecek, suratlarına biber gazı sıkılacak. “Sırana geçsene kardeşim! Ayıp ama... Bak biz sabahtan beri burada bekliyoruz!” sözü tarihe karışacak. Artık kimse sırayı bozamayacak, çünkü sıra diye bir şey olmayacak...
  * Her şeye sıfırdan başlayacağız. İller kaldırılacak, her yer ilçe olacak. Rekabet kızıştırılacak, il olmak isteyen mücadele edecek, ilçeler arası il olma olimpiyatları düzenlenecek!
  * Çeşmelerden su yerine, maden suyu akacak! Geğirmek ayıp olmayacak!
  * Eskisini getirene yenisi verilecek. Zort karta 12 taksit yapılacak!
  * Kaybolmayan sakız yapacağız! Kaybolan sakızlar geri iade edilecek!
  * Gençler ve kendini genç hissedenler kayrılacak!
  * Delilik övülecek, kurnazlık kutsanacak, sinsilik lanetlenecek, içten pazarlıklılar dövülecek!
  * Vekiller garson, başefendi şef garson gibi takılacak, meclis bir restaurant kisvesine bürünecek, yasalar mönü tadında olacak, bahşiş vermek yasaklanacak!
  * Daha daha neler olacak kim bilir?
  M. Öner
  www.evrensel.net