Trabzonspor hazırlıklara bugün başlıyor

Trabzonspor, sezon öncesi hazırlıklarına bugün Bolu’nun Gerede ilçesinde başlayacak. Profesyonel futbol takımı menajeri Necmi Perekli, yaptığı açıklamada, 33kişilik futbolcu kadrosuyla 20-30 Haziran tarihleri...


Trabzonspor, sezon öncesi hazırlıklarına bugün Bolu’nun Gerede ilçesinde başlayacak.
Profesyonel futbol takımı menajeri Necmi Perekli, yaptığı açıklamada, 33 kişilik futbolcu kadrosuyla 20-30 Haziran tarihleri arasındaki 10 günlük sürede, Gerede Green Park Otel’de kampa gireceklerini belirtti.
Perekli, “Gerede’ye ulaşarak ilk çalışmamızı bugün gerçekleştireceğiz ve böylece yeni sezon hazırlıklarına başlayacağız” dedi.
Kamp döneminde yeni transferlerle genç oyuncuların takıma adaptesini sağlayacaklarını dile getiren Perekli, “30 Haziran’dan sonra Trabzon’a dönerek Intertoto Kupası maçı hazırlıklarına başlayacağız. Şu anda bütün hedefimiz Intertoto Kupası maçlarını kazanıp, daha sonra da lige iyi başlangıç yapmak” diye konuştu.
Bu arada bazı futbolcuların takımdan ayrı olarak Gerede’de takıma katılacağı bildirildi.
İkinci Gineli
Trabzonspor, dış transferde Samsunspor’dan Adnan ve Fenerbahçe’den Serkan’dan sonra üçüncü transferi geçen sezon K.Erciyesspor’da forma giyen Gineli oyuncu Daouda Jabi ile sözleşme imzalayarak gerçekleştirdi.
Jabi, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde, kendisini 3 yıllığına bordo-mavili takımın renklerine bağlayan sözleşmeye imza attı.
Jabi, Türkiye’de forma giydiği 4 aylık dönem içerisinde Trabzonspor’un büyüklüğünü öğrendiğini ifade ederek, “4-5 kulüpten daha ciddi teklif aldım. Ama büyük bir kulüp olduğundan dolayı Trabzonspor’u tercih ettim” dedi.
Yattara’nın da milli takımdan arkadaşı olduğunu dile getiren Jabi, “Buraya gelişimde Yattara’nın da etkisi oldu ama tabiiki ben Trabzonspor ile büyük bir camia, kulüp olduğu için imzaladım. İmza attığım için mutlu ve gururluyum” diye konuştu.
Jabi, 20-25 gündür milli takım kampında bulunduğunu, bu nedenle ailesini göremediğini ve tatil yapamadığını kaydetti. Jabi, Gerede kampına katılmayacağını Temmuz başında Trabzon’a gelerek çalışmalara başlayacağını kaydetti.
Jabi’nin Trabzonspor’da 15 numaralı formayı giyeceği açıklandı.
66. yabancı
Trabzonspor ile sözleşme imzalayan Daouda Jabi, bordo-mavili takımın 40. yılında forma giyecek 66. yabancı oyuncu olacak. Bordo-mavili takımda bugüne dek 4 kıtadan, 30 ülkeden toplam 65 yabancı oyuncu forma giydi.
Trabzonspor’da en fazla 8 oyuncuyla Brezilyalı oyuncular forma giyerken 6’şar da Gürcistan ve Yugoslavya’dan oyuncu görev yaptı.
Karadeniz ekibinde, 5 Belçikalı, 4 Ukraynalı, 3’er Polonyalı, Makedonyalı ve
Ganalı, 2’şer Çek, Alman, Bulgar, Nijeryalı, Sırp ve 1’er Danimarkalı, Azeri,
Kamerunlu, Hırvat, İngiliz, Norveçli, Perulu, Arnavut, Fransız, Avustralyalı, Güney Koreli, Gineli, Beyaz Rus, Hollandalı, İsveçli, Romanyalı ve Mısırlı oyuncu forma giydi.
Jabi, Nuri Albayrak döneminde ise sözleşme imzalanılan 7. yabancı oyuncu oldu. Bordo-mavili kulüp Albayrak döneminde, Milan Stepanov, Ardijan Djokaj, Marcelinho, Kiki Musampa, Fredrik Risp ve Türk vatandaşı statüsünde oynayan Ayman Abdelaziz ile sözleşme yaptı.
Daouda Jabi, bordo-mavili takımda forma giyecek ikinci Gineli oyuncu olacak.
Jabi, vatandaşı İbrahima Yattara ile birlikte aynı takımın başarısı için mücadele edecek. 2 futbolcu aynı zamanda Gine milli takımında da birlikte forma giyiyorlar. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net