‘Oylarınız sermaye partilerinde boşa gitmesin’

Ankara 1’inci Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Şükrü Erbaş ile Ankara 2’nci Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Keleş, Divriği Kültür Derneği ile Ankara 78’liler Derneği’ni ziyaret ederek, destek istedi.


Ankara 1’inci Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Şükrü Erbaş ile Ankara 2’nci Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Keleş, Divriği Kültür Derneği ile Ankara 78’liler Derneği’ni ziyaret ederek, destek istedi. Şükrü Erbaş, sermaye partilerine verilen oyların boşa gittiğini belirterek, “Oyunuz boşa gitmesin. Ezilenlerin sesini Meclis’e birlikte taşıyalım” dedi.
EMEP ve DTP yöneticilerinin de eşlik ettiği Erbaş ile Keleş’i Ankara 78’liler Derneği’nde çok sayıda 78’li karşıladı. Şükrü Erbaş, burada yaptığı konuşmada Türkiye İşçi Partisi’nin de Meclis’te olduğu 1965’ten bu yana Meclis’te muhalif seslerin olmadığını belirterek, “Ezilenlerin sesini Meclis’e yansıtmak için bir olanak yakalandı.
78’lilerden bu olanağı gerçekleştirmek için destek istiyoruz” dedi. Sırrı Keleş ise sorunların da çözümlerin de ortak olduğunu belirterek, “Ancak ortak bir mücadele ile saldırılara göğüs gerebiliriz. Erdal Eren’in yaşını büyütüp asanlarla, darbe Anayasası’nı hazırlayanlarla Meclis’te de hesaplaşacağız” diye konuştu.
Ankara 78’liler Derneği Başkanı Ruşen Sümbüloğlu ise tüm Türkiye’de emek ve demokrasiden yana bağımsız adayları destekleme ve adaylar için çalışma kararı aldıklarını belirterek, “Adaylarımızın ciddi bir yapı oluşturacak şekilde Meclis’e girebileceklerini hissediyoruz” dedi. Sümbüloğlu, adaylardan e-muhtıra yayınlayan Genelkurmay’a ve derin devlete karşı tavır almalarını istedi.
Divriği Kültür Derneği’ne yapılan ziyaret sırasında da bir konuşma yapan Şükrü Erbaş, CHP’nin her seçimde Alevilerden oy aldığını ancak Aleviler ve diğer ezilen kesimler için Meclis’te çalışma yapmadığını belirterek, asıl sermaye partilerine verilen oyların israf edilmiş olacağını söyledi. Divriği Kültür Derneği yöneticileri de bağımsız adaylara seçimlerde başarılar diledi. (Ankara/EVRENSEL)
www.evrensel.net