Fotoğraf: Evrensel

Engellilerin, F.Bahçe’den beklentisi var

Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, bugüne kadar Beşiktaş ve Galatasaray’dan büyük destek gördüklerini, Fenerbahçe’den de aynı desteği beklediklerini söyledi.


Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, bugüne kadar Beşiktaş ve Galatasaray’dan büyük destek gördüklerini, Fenerbahçe’den de aynı desteği beklediklerini söyledi.
Türkiye’deki 3 büyük spor kulübünden Beşiktaş ve Galatasaray’ın bedensel engelli şubesi açma konusunda çok büyük hassasiyet ve özen gösterdiğini, aynı özen ve ilgiyi Fenerbahçe’den göremediklerini ifade eden Şerefhan, şöyle konuştu:
“Fenerbahçe Kulübü hala bedensel engelli şubesini açmadı. Fenerbahçeli taraftarların web sitelerinde bu konu çok sık dile getiriliyor. Roberto Carlos’un imza töreninde 5 bin kişi vardı. Bu sayı çok büyük denildi. Fenerbahçe’nin en başta 8.5 milyon insanımızı ilgilendiren bir şubesi olması gerekiyor. Bu daha büyük bir rakam. Bu kadar anlamlı bir yılda hala engelli şubesinin olmaması çok üzücü bir durum. Bedensel engelli şubesinin hala açılmasını bekliyoruz. Umarım bu şubeyi 100. yılda açarlar ve bu 100. yılın anlamına anlam katarlar.”
Dergileri çıkıyor
Bu arada Bedensel Engelliler Federasyonu’nun katkılarıyla hazırlanan ve engelli sporculara hitap edecek olan “Pozitif Spor” adlı dergi yayın hayatına başlıyor.
Bedensel engelli sporcuların sporcu kimliklerini ön plana çıkaracak olan derginin ilk sayısı temmuz ayının 2. haftasında piyasaya sürülecek.
Federasyon başkanı Demirhan Şerefhan, engelli olmayan insanların da büyük bir zevkle okuyacakları bir dergi hazırladıklarını belirterek, “Derginin her sayısında iki bedensel engelli kulübün tanıtımı yapılacak. Pozitif Spor dergisi sağlık, kültür, tiyatro, sinema, magazin, beslenme ve kulüp tanıtımlarından oluşacak.
Dergide ayrıca ünlü kişilerle yapılan röportajlar da yer alacak. Engelli sporcularımızın ‘engellerinin’ değil, performanslarının ön planda olduğu bir dergi çıkarıyoruz” dedi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net