22 Haziran 2007 00:00

Trafoda patlama: 1 ölü, 6 yaralı

Güngören’deki bir trafo merkezinde, dün sabah saatlerinde patlama meydana geldi. Patlamada 1 BEDAŞ görevlisi öldü, 2’si polis 6 kişi yaralandı.

Paylaş

Güngören’deki bir trafo merkezinde, dün sabah saatlerinde patlama meydana geldi. Patlamada 1 BEDAŞ görevlisi öldü, 2’si polis 6 kişi yaralandı.
Merter Nesih Özmen Mahallesi Savaş Caddesi ortasındaki yeşil alanda bulunan trafo merkezinden duman çıktığı yönünde ihbar alan Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ’de (BEDAŞ) görevli teknisyenler Erdal Ökten, Mustafa Çam ve Raif Zafer, söz konusu merkeze gittiler. Görevlilerin trafo merkezinin kapısını açtıkları sırada da henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama oldu.
Patlamada, BEDAŞ görevlileri Çam, Ökten ve Zafer’in yanı sıra caddeden geçen motorize ekipte görevli polis memurları Özer Çalışkan ve Mesut Topal ile yoldan geçen kişilerden Ayhan Demiral ve Hüseyin Külek yaralandı.
El, yüz ve vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan bu kişilerden Dr. Sadi Konuk Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Ökten, yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.
Hayati tehlikeleri bulunmadığı belirtilen diğer yaralılardan Çalışkan ve Çam aynı hastaneye; Topal, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Zafer ile Külek Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Demiral ise Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
Evler hasar gördü
Çevredeki bazı ev ve işyerleri ile araçların da küçük çapta hasar görmesine neden olan patlamada, trafo merkezinin büyük bölümü çöktü.
Olay sonrası polis ekipleri ile BEDAŞ ve itfaiye ekiplerince bölgede incelemelerde bulunuldu.
Bazı BEDAŞ görevlileri, trafo merkezinin içinde radyatörü çalıştıran yaklaşık 2.5 ile 3 ton ağırlığında yağ bulunduğuna, bu yağın içerideki bir fan aracılığıyla soğutulduğuna dikkat çektiler.
Görevliler, patlamanın soğutma yapan cihazın arızalanması nedeniyle ısınarak gaz haline gelen yağın kapının açılması sırasında havayla temas etmesi nedeniyle gerçekleşmiş olabileceğini, ancak kesin nedenin yapılacak detaylı incelemenin ardından ortaya çıkacağını söylediler. (İstanbul/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

GÜNLÜK

SONRAKİ HABER

Bursa’da KESK üyeleri, İstanbul bölge mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa