Fotoğraf: Evrensel

Rüştü: Yaşım avantaj

Beşiktaş’ın yeni transferi kaleci Rüştü, kulübün resmi internet sitesinde yer alan röportajında, Beşiktaş camiasının bir ferdi olmanın kendisini çok gururlandırdığını belirterek, “Beşiktaş formasını şerefle giyeceğim” dedi.


Beşiktaş’ın yeni transferi kaleci Rüştü, kulübün resmi internet sitesinde yer alan röportajında, Beşiktaş camiasının bir ferdi olmanın kendisini çok gururlandırdığını belirterek, “Beşiktaş formasını şerefle giyeceğim” dedi.
Uzun süre büyük bir camianın içinde olduğunu ve yine uzun süre milli takıma hizmet ettiğini ifade eden yeni transfer, “Şimdi yine çok büyük bir camiada yeni bir başlangıç yapıyorum. Türkiye’nin en büyük camialarından birine geldiğim için çok mutluyum. Asla maddiyata önem veren bir insan değilim. Tabii ki profesyonel çerçevede bakarsak maddiyat önemlidir, ama bana gösterilen ilgi, davranış, güven, istek benim için en önemli etkendi. Bunlar manevi değerlerdir. Manevi değerler de çoğu zaman maddiyatın önüne geçer. Bu transferde maddiyatla ilgili herhangi düşünce ve çıkar peşinde değildim. Sadece ve sadece kendimi daha değerli hissettiğim insanların yanında olmak istedim” diye konuştu.
Tek amacının kendisine güvenenleri ve isteyenleri mahcup etmemek olduğunu vurgulayan Rüştü, şunları söyledi: “Başarılar kısa zamanda elde edilmez. Kısa zamanda elde edilenler, gelip geçici başarılardır. Bunun için bir yapılanma süreci, deneyimler gerekir. Beşiktaş gibi büyük bir camia için şampiyonluklar, Avrupa’da başarılar hedeftir. Bizim amacımız da camianın bu beklentilerini yerine getirmek.”
‘Oynamak istiyorum’
Rüştü, 34 yaşında olması nedeniyle yapılan eleştirilere de yanıt vererek, “Yaşımın 34 olmasının dezavantaj değil, avantaj olduğunu düşünüyorum” dedi.
Şu anda milli takım kalecilerinin yaş ortalamasının 37-38 olduğunu hatırlatan siyah-beyazlı kaleci, şöyle devam etti: “Bütün görüşlere saygım var. Enerjime, hırsıma, kendime güvenen bir sporcuyum ki, sorumluluk alarak böyle büyük bir camiaya geldim. Yaşımın 34 olmasının dezavantaj değil, avantaj olduğunu düşünüyorum. Benim tecrübelerim var. Bu tecrübelerimi de Beşiktaş’ta kullanmak istiyorum. Oynamak istiyorum. Amacım düşündüğüm hizmet anlayışını burada devam ettirmek.”
Teknik direktörleri Ertuğrul Sağlam’ın dinamik, arzulu ve başarı için hareket eden bir karaktere sahip olduğunu kaydeden Rüştü, “Ben kendisini uzun yıllardır tanırım. Karşılıklı oynadığımız dönemler oldu, milli takım forması altında aynı amaca hizmet ettiğimiz günler oldu. Şu anda kendisi teknik direktörümüzdür, yetkili bir isimdir. Bize düşen hocamızın göstermiş olduğu yolda ilerlemek, düşündüğü ve uygulamak istediklerini saha içerisinde uygulamaktır” diye konuştu.
Rüştü, kendisinin ve defanstaki takım arkadaşlarının milli olmasının hem Beşiktaş, hem de milli takım için avantajlı bir durum olduğunu da ifade etti.
‘Kaleciler Türk olmalı’
Rüştü Reçber, ligdeki bütün takımların kalesinde Türk kalecilerin olması gerektiğini savundu.
Beşiktaşlı taraftarlarla ilgili soruyu yanıtlayan Rüştü, “Beşiktaş taraftarının büyüklüğü ve saha içindeki etkisini herkes biliyor. Rakip olarak geldiğinizde o destek ve coşkudan etkilenmiyorum diyen yalan söyler. Böyle bir taraftarın karşısında olmak yerine, o taraftarın sizin arkanızda olması motivasyon ve konsantrasyon olarak bizi üst seviyeye çıkartacak” diye konuştu. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net