ÖZGÜRLÜK YOLU

 • Kenneth Foster Jr, 10 yıldır Ölüm Yolu’nda, ABD’nin en beter idam cezasını barındıran Teksas’ta ömür törpülüyor. Dava yargıcı ile jürinin, Foster’ı, hiç kimseyi öldürmediği halde idama mahkum ettiklerini kabul etmelerine karşın...


  Kenneth Foster Jr, 10 yıldır Ölüm Yolu’nda, ABD’nin en beter idam cezasını barındıran Teksas’ta ömür törpülüyor. Dava yargıcı ile jürinin, Foster’ı, hiç kimseyi öldürmediği halde idama mahkum ettiklerini kabul etmelerine karşın, infaz günü (30 Ağustos 2007) belirlendi.
  Yuh!
  Kulağa komik (ya da kuşkulu) geldiğini biliyorum ama değil. Bu, Teksas yasalarının talihi. Teksas’ta bu talih, “Taraflar Yasası” olarak adlandırılıyor. Komplo yasasının varyantı. Teksas’taki birçok şey gibi bu yasa da suçlananın önüne daha büyük engeller getiriyor.
  Taraflar Yasası gerçekte, mevcudiyeti kriminalize ediyor; hadiseyi değil.
  Anayasa Mahkemesi’nin 1982 yılında Edmunds Davası’nda hükmettiği üzere ABD Yasaları altında, ölüm cezası verilmiş birisi cinayete iştirak ya da teşebbüs veya yataklık etmemişse; anayasanın 8. ve 14. ek kanunlarını ihlal etmekle suçlanır.
  Fakat burası Teksas!
  Herrera Davası’nda, masumiyetin “davayla ilgisi olmadığına” hükmeden, siyah aktivist Shaka Sankofa’yı (asıl adı Gary Graham) zehirleyen, Miller-El Davası’nda Anayasa Mahkemesi’nin kararlarını bir değil iki kere çiğneyen ve elbette George W. (Savaş Tellalı) Bush’u Beyaz Saray’a yollayan eyaletle aynı eyalet.
  Kuşkusuz, Kenneth Foster Jr’ın yüz yüze olduğu bu gerçek tehlikeleri açıklığa kavuşturmak için bu bilgilere işaret edilmiyor. Siyah bir adam, masum bir adam, Teksas’ta Ölüm Yolu’nda!
  Eğer hayret verici Kenneth Davası’yla ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz; www.freekenneth.com adresini ziyaret edin. Ya da Kenneth Foster Destek Grubu’na yazın.*
  Kenneth (evlatlık adı olan Haramia KiNasser ismiyle de bilinir) yetenekli bir yazar, şair ve 10 yaşındaki sevimli Nytesha’nın babası.
  Nytesha’ya, babasını özgürlüğüne kavuşturması için yardım edin...
  (*) Kenneth Foster Support Group
  P.O. Box 14268
  San Antonio, TX 78214
  Mumia Abu-Jamal
  www.evrensel.net