Sermaye partilerine oy yok

Bir seçim dönemine daha girdik. Medyadan duyuyoruz; büyük patronlar kulübü, partileri ayağına çağırıp kazandıkları takdirde kendilerine nasıl hizmet edeceklerini, yani vaatlerini sıralatıyorlar


Bir seçim dönemine daha girdik. Medyadan duyuyoruz; büyük patronlar kulübü, partileri ayağına çağırıp kazandıkları takdirde kendilerine nasıl hizmet edeceklerini, yani vaatlerini sıralatıyorlar.
Biz emekçileri hiçe sayıp sanki kendilerini seçecek olanlar biz milyonlar değil de sadece milyon dolar servetleri olan bir avuç sermaye grubuna yaranmaya çalışıyorlar. Bu da sermaye partilerinin hiçbirisinin biz emekçilerin sorunlarını çözecek durumda olmadığını gösteriyor.
Her seçim döneminde bir öcü yaratıyorlar ve bizi yarattıkları öcülerle korkutup oylarımızı gasp ediyorlar. Daha da ileri gidip Türk, Kürt düşmanlığını körükleyerek bundan nemalanmak istiyorlar. Artık gündemleri günlük değil saat başı değişiyor. Ama biz emekçilerin gündeminde bu özelleştirmeci, bu talancı, bu her şeyi satarımcılara oy yok. Kürt ve Türk halklarının kardeşleşmesini savunmayana oy yok. Bizi açlığa mahkum eden, sonra da yardım ediyorum diye kamyonlardan kafamıza erzak atanlara oy yok. Eğitimi paralı hale getirenlere oy yok. Sağlık sistemini çökertip bizi özel hastanelere kaz gibi yolduranlara oy yok. Fındık üreticisi, tütün, pamuk üreticileri kendilerine reva görülenleri unutmadan oy kullanacaklar.
Tersane işçisi olarak bizi taşeronun insafına terk eden, kuralsız çalışmaya mahküm edenlerden değil emekten yana; sesimizi Meclis’te yansıtacak bağımsız adaylardan yana olacağız!
Tuzla tersane işçisi H.Yaman (İSTANBUL)
www.evrensel.net