Ayşe Arman’ın röportajı sahte çıktı

Secret kitabının yazarı ile yaptığı bir röportajı Hürriyet’te yayınlanan Ayşe Arman, bu röportajın hayal ürünü olduğunu kendisi açıkladı.Söyleşileriyle tanınan gazeteci Ayşe Arman’ın, dünyada ve ülkemizde en çok ...


Secret kitabının yazarı ile yaptığı bir röportajı Hürriyet’te yayınlanan Ayşe Arman, bu röportajın hayal ürünü olduğunu kendisi açıkladı.
Söyleşileriyle tanınan gazeteci Ayşe Arman’ın, dünyada ve ülkemizde en çok satan kitaplar arasında bulunan “Secret” (Sır) kitabının yazarı Rhonda Byrne ile yaptığı bir röportaj bu ay başında Hürriyet’in pazar ekinde yayınlanmıştı. Dubai’de yaşayan Ayşe Arman ile ABD’li yazarın internet üzerinden yaptığı öne sürülen röportajda, kitapta verilen yaşam ve mutluluk üzerine öğütler konuşulmuştu.
Ayşe Arman, Pazar günkü yazısında “Dolandırıldım” diyerek röportajın hayal ürünü olduğunu açıkladı. Röportaj teklifinin kendisine kitabın yayıncısı Owo Mia yayınevinin sahibi Birol Gündoğdu’dan geldiğini belirten Arman, “Birkaç gün içinde cevaplar Türkçe’ye çevrilmiş olarak geldi. İki, üç soru haricinde hepsi cevaplanmıştı. Doğrusu huylanmadım” dedi. Röportaj yayınlandıktan sonra sorulara yanıt verenin Byrne olmadığını bir arkadaşının aracılığıyla öğrenen Arman, duygularını “Başıma biri kurşun sıksa daha iyiydi” sözleriyle ifade etti. Birol Gündoğdu’nun kendisini bir süre oyaladığını anlatan Arman, Amerika’daki halkla ilişkiler şirketine ulaştıktan sonra şu yanıtı aldığını yazdı: “Telefondaki adam da en az benim kadar şaşkındı, ‘Sadece sizin değil, bizim de başımıza böyle bir şey ilk kez geliyor’ dedi, ‘Ne yapmamız gerektiğini kara kara düşünüyoruz. Ama 3 Haziran günü gazetenizde yayınlanan röportaj, tamamen hayal mahsulü bir röportaj...’”
Okurlardan “Beni affedin lütfen” diye özür dileyen Arman, “Bir röportaj için, bir kitabı daha fazla sattırmak için değmezdi...” dedi. (MEDYA SERVİSİ)
www.evrensel.net