Ümraniye’de Tantavi günleri

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Tantavi Festivali, bu yıl 14. kez Ümraniyelileri Tantavi Parkı’nda buluşturdu. Tantavi Festivali’nin açılışına, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı...


Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Tantavi Festivali, bu yıl 14. kez Ümraniyelileri Tantavi Parkı’nda buluşturdu.
Tantavi Festivali’nin açılışına, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra milletvekilleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Ümraniye, artık kültür-sanatın adresi oldu” dedi.
Açılışı gerçekleştirilen 14. Geleneksel Tantavi Kültür ve Sanat Festivali’nde konserler, tiyatro oyunları, yarışmalar ve çok sayıda etkinlik yer alıyor. Geçen yıl ilki gerçekleştirilen ve 15 bin kitabın okurla buluştuğu Açık Hava Kitaplığı, bu yıl da büyük ilgi görürken Açık Hava Resim Yarışması’na katılacak yarışmacılar da resimlerini yapmaya başladı. Katılımın oldukça yoğun olduğu festivalde bu yıl ilki gerçekleştirilen Açık Hava Satranç Turnuvası ise büyük ilgi gördü. Çocuklar ve gençler satranç masalarında kuyruk oluştururken yine bu yıl ilk kez düzenlenen ödüllü Puzzle Yarışması da festivalin ilgi çeken etkinlikleri arasında yer aldı.
Festivalin ilk gününün akşamı sanatçı Murat Kekilli de bir konser verdi. Binlerce Ümraniyelinin katıldığı konserde şarkılarını seslendiren Kekilli, dinleyicilerden büyük ilgi gördü. (KÜLTÜR SERVİSİ)
www.evrensel.net