Lincoln imzaladı

Galatasaray, Schalke’den transfer ettiği Brezilyalı oyuncu Lincoln ile sözleşme imzaladı. Florya Metin Oktay Tesisleri ana antrenman sahasında özel olarak oluşturulan alanda düzenlenen törende Brezilyalı futbolcu, kendisini 4 ...


Galatasaray, Schalke’den transfer ettiği Brezilyalı oyuncu Lincoln ile sözleşme imzaladı. Florya Metin Oktay Tesisleri ana antrenman sahasında özel olarak oluşturulan alanda düzenlenen törende Brezilyalı futbolcu, kendisini 4 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.
Törende üzerinde adının yazılı olduğu bir tişört giyen Lincoln, öncelikle büyük bir kulübün formasını giydiği için çok mutlu olduğunu belirterek, “Galatasaray’a elimden geleni yapmak, gerekirse kanımı vermek için geldim” dedi.
Brezilyalı futbolcu, Alex ile karşılaştırıldığının hatırlatılması üzerine, “Oyuncuları karşılaştırmaya karşıyım. Ben Galatasaray’a elimden geleni yapmaya, geldim. Konsantrasyonum bu yöndedir” diye konuştu.
Aşırı ilgiye şaşırdı
Futbol hayatında büyük camialarda forma giydiğini dile getiren Lincoln, ancak İstanbul’a ayak bastığı andan itibaren inanılmaz anlar yaşadığını ve gururlu olduğunu söyledi.
Lincoln, kulüp başkanı Özhan Canaydın ve yönetime teşekkür ederken, “Ömrümde böyle bir şey ilk kez gördüm, bu kadar ilgiyi beklemiyordum, inanamadım. İnanılmaz etkilendim. Taraftarlara ilk andan itibaren bağlandım” şeklinde konuştu.
Bir basın mensubunun, “Hagi’nin yerini doldurabilecek misin?” şeklindeki sorusunu Lincoln, “Hagi inanılmaz bir oyuncuydu, onun yüzde 30’u kadar oynayayım benim için yeterli” dedi.
Galatasaray’a gelişinde sarı-kırmızılı kulübün eski kalecisi Taffarel’in önemli bir etken olduğunu anlatan Brezilyalı oyuncu, Taffarel’i bir baba gibi gördüğünü ve çok güvendiğini söyledi. Lincoln, 6 senedir Almanya’da olduğunu, artık ülke ve ortam değiştirmesi gerektiğini anladığını vurguladı.
İmza töreninin ardından dışarda bekleyen yaklaşık 500 taraftarın içeri girmesiyle Lincoln adeta şov yaptı. Tesislerin balkonuna çıkan Lincoln, buradan taraftarlara kendisinin adına hazırlanan tişörtleri attı.
Volkan Yaman tamam
Bu arada Antalyaspor Kulübü Başkanı Sedat Peker, futbolcuları Volkan Yaman’ın transferiyle ilgili Galatasaray ile anlaşma imzaladıklarını belirterek, “Volkan bugünden itibaren artık Galatasaraylı’dır” dedi. Peker, Volkan’ın transferi karşılığında sarı-kırmızılı kulüpten kaleci Fevzi artı para aldıklarını söyledi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net