27 Haziran 2007 00:00

En fazla katkı yapan formayı giyecek

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, adaleti eşit dağıtmakla yükümlü olduklarını, kendisi açısından takımdaki bütün oyuncuların eşit olduğunu söyledi.

Paylaş

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, adaleti eşit dağıtmakla yükümlü olduklarını, kendisi açısından takımdaki bütün oyuncuların eşit olduğunu söyledi.
Siyah-beyazlı takımın başına gelmesi sonrası ilk basın toplantısını düzenleyen Sağlam, önceki günkü antrenman öncesinde futbolcularla bir toplantı yaptığını belirterek, “Bu toplantıda futbolculara benim gözümde en gencinden en büyüğüne kadar herkesin eşit durumda olduğunu söyledim. Herkes benim gözümde aynı seviyede. Oyun felsefemiz içinde takımda en fazla katkı yapan oyuncu formayı giyecek” dedi.
Takımda isimleri çok fazla gündeme getirmek istemediğini dile getiren genç teknik adam, “İsimleri çok fazla gündeme getirmek istemiyorum. Bu takımda kim çalışıyorsa, kim formayı hak ediyorsa o formayı giyecektir” diye konuştu.
Kendilerine has bir oyun anlayışları olacağını kaydeden Sağlam, şunları söyledi: “Seyir zevki veren bir takım oluştururken, top rakipteyken de futbolun gereklerini yerine getiren bir oluşum yapmak zorundayız. Oynadığı futboldan zevk alırken, izleyenlere de zevk veren bir yapı istiyoruz. Bu konuda futbolculara büyük sorumluluk düşüyor.”
Ertuğrul Sağlam, hiçbir futbolcunun takımdan ayrılmasını istemediğini, kampı geçirdikten sonra yeniden bir değerlendirme yapacaklarını ve ona göre davranacaklarını ifade etti.
Transfer konusu
Yeni transferlerden memnun olduğunu vurgulayan Ertuğrul Sağlam, şunları söyledi: “Tello, Hakan, Rüştü ve Mehmet kesinlikle sıkıntı oluşturan mevkileri doldurma açısından dört dörtlük transferler. Bundan sonraki 2 yabancı oyuncu transferinin de kulübün imkanları doğrultusunda bize katkı yapacak, mevkileri dolduracak kapasitede olması için çalışıyoruz. Diğer takımlar yıldız transferi yaptı diye acele edip yanlış yapmak istemiyoruz. Doğru iş yapmak istiyoruz..” Sağlam, şu an için yerli transferi düşünmediklerini, ancak gereklilik olması halinde düşünebileceklerini ifade etti.
Beşiktaş’ın gündeminde Sergen’in olduğu yönünde çıkan haberlere açıklık getiren Sağlam, bu oyuncunun gündemlerinde olmadığını dile getirdi.
Altyapıya önem
Ertuğrul Sağlam, teknik adam olarak altyapıya önem verdiklerini vurgularken, dün sözleşme imzalayan, ancak çalışmalara erken başlayan kaleci Rüştü’ye de teşekkür etti. Hazırlık çalışmalarını sürdürürken, bir taraftan da transfer çalışmaları yapacaklarını kaydeden Sağlam, “Bu çalışmalar tüm titizliğiyle sürüyor. Transfer ne aceleye getirilecek bir iştir, ne de ihmal edilecek bir konudur. Bu nedenle titiz davranmalıyız. Bu konuda taraftarlardan ve camiadan hoşgörü ve anlayış bekliyoruz” diye konuştu. (SPOR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

FIFA ve UEFA’dan uyarı mektubu

SONRAKİ HABER

BUDO'dan sefer iptalleri

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa