Orhan Doğan düne göre daha iyi

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde bir festivalin kapanışında konuşurken kalp krizi geçiren DEP eski Milletvekili Orhan Doğan’ın durumunda kısmi iyileşmenin görüldüğü ama ciddiyetini koruduğu bildirildi.


Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde bir festivalin kapanışında konuşurken kalp krizi geçiren DEP eski Milletvekili Orhan Doğan’ın durumunda kısmi iyileşmenin görüldüğü ama ciddiyetini koruduğu bildirildi.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tuncer, Orhan Doğan’ın tansiyon ve nabzında iyileşme gözlendiğini ancak bilincinin halen kapalı olduğunu kaydetti. “Hastanın kritik durumu devam ediyor” diyen Tuncer, gerekli tedavinin devam ettiğini söyledi.
Umut verici gelişmeler
Bu arada DTP eski Genel Başkanı Ahmet Türk, Orhan Doğan’ı ziyaret etti. DTP eski Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Servisi’ne giden Türk, doktorlardan Doğan’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.
Görüşmenin ardından gazetecilere açıklama yapan Ahmet Türk, hastaya gösterilen ilgiden dolayı hastane personeline teşekkür etti. Doğan’ın kalp ve damar fonksiyonlarında gelişme gözlendiğini ifade eden Türk, bunun umut verici olduğunu kaydetti.
Türk, “Tabii ki sonuç olarak tehlikenin tamamen ortadan kalktığını söyleyemeyiz. Ancak düne göre daha olumlu ve umut verici gelişmeler olduğunu izliyoruz. Bu, bir sıkıntı olmadığı anlamına gelmemektedir. Her zaman bir tehlike olabilir” diye konuştu.
Dün basında Orhan Doğan’ın beyin ölümünün gerçekleştiği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Türk, bu haberin kendilerinde ve Doğan’ın ailesinde üzüntüye yol açtığını söyledi. Türk, “Doktorlar hastayı izliyor. Herkesin hastamız için dua etmesini istiyoruz” dedi.
Bir gazetecinin, Orhan Doğan’ın durumunun iyileşmesinin ardından başka yere sevk edileceği yönündeki sorusu üzerine de Ahmet Türk, doktorların bu konuyla ilgili gerekli kararı vereceğini, hastanın sevk edilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını, bir risk olmaması ve nakil imkanlarının oluşması durumunda hastanın sevk edilebileceğini kaydetti.
Açıklamanın ardından, Türk ve beraberindekiler, hastanenin bahçesinde Doğan’ın ailesiyle görüştü.
Ne olmuştu?
Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde, Doğubayazıt Kültür, Sanat ve Turizm Festivali’ne katılan, kapatılan DEP’in eski Milletvekili Orhan Doğan, geçirdiği kalp krizi sonucu Iğdır Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti. (Van/EVRENSEL)
www.evrensel.net