Kamu-Sen işçi zammını istedi

Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, memurlara enflasyon oranında zam veren AKP Hükümeti’nin kamu işçilerine ortalama yüzde 10, en düşük işçi maaşına da yüzde 35 zam yaptığını kaydetti.


Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, memurlara enflasyon oranında zam veren AKP Hükümeti’nin kamu işçilerine ortalama yüzde 10, en düşük işçi maaşına da yüzde 35 zam yaptığını kaydetti. İşçilerin bu zammı hak ettiğini belirten Akyıldız, hükümetin adaletsizliği gidermesi ve en düşük dereceli memur maaşına 300 YTL zam yapmasını istedi.
Kamu-Sen Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen Akyıldız, işçilere yapılan zamma değil, işçi ve memur arasında adaletsizlik yaratan zihniyete karşı olduklarını vurguladı. Memura verilen zammın enflasyon karşısında eridiğini belirten Akyıldız, hükümete “Memur, iktidarınız döneminde sizlerden alacaklı duruma gelmiştir. Bu haksızlığı gidermezseniz fakirliğe mahkum ettiğiniz kamu çalışanı sizlere hakkını helal etmeyecek, zehir zıkkım olsun diyecektir” diye seslendi. Akyıldız, gazetecilerin soruları üzerine toplu görüşmelerin seçim öncesine alınmasını istemediklerini, toplu görüşmeleri yeni kurulacak hükümetle yapacaklarını ifade etti.
‘Zam yeterli değil’
Bu arada Sağlık-İş Başkanı Mustafa Başoğlu, açıklama yaparak kamu işçilerine yapılan zammın yetersiz olduğunu bildirdi. Başoğlu zammın geçim derdindeki işçiye deva olmayacağını söyledi. (Ankara/EVRENSEL)
www.evrensel.net