Birdal yüzlerce kişiyle büro açtı

Bin Umut Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Akın Birdal, Lise Caddesi ve Sanat Sokağı’nda yüzlerce kişinin katılımıyla seçim bürosu açtı.Sık sık “Amed uyan onuruna sahip çık”, “Oy namustur namus satılmaz” ...


Bin Umut Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Adayı Akın Birdal, Lise Caddesi ve Sanat Sokağı’nda yüzlerce kişinin katılımıyla seçim bürosu açtı.
Sık sık “Amed uyan onuruna sahip çık”, “Oy namustur namus satılmaz” ve “Bekle Ankara Kürtler geliyor” şeklinde sloganların atıldığı açılışta konuşan Akın Birdal, “Bizler sizlerin gücünü ve iradesini arkamızı alarak Meclis’e gidiyoruz. Yıllardır sizlerin insani isteği baskı ve şiddetle bastırıldı. Ama yılmadınız. Bu çabanız bizlere de göç verdi. Bugün Diyarbakır’dan aday olmam; halkların kardeşliği, güzelliğini bütün dünyaya göstermektir. Her şeyden önce Barış Anneleri’nin barış isteğini Ankara’ya taşımaktan önemli ne olabilir ki? Çocuklarımızın umutlarını taşımaktan onurlu ne olabilir ki?” dedi. Seçim bürosu açılışına Bergama köylülerinin sözcüsü Oktay Konyar da katıldı. (Diyarbakır/EVRENSEL)
www.evrensel.net