Avcı'dan sendikalara ziyaret

Bin Umut Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Avcı seçim çalışmaları kapsamında sendikaları ziyaret ederek destek istedi. Hereke ve Derince ilçelerinde seçim irtibat büroları açtı.


Bin Umut Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Avcı seçim çalışmaları kapsamında sendikaları ziyaret ederek destek istedi. Hereke ve Derince ilçelerinde seçim irtibat büroları açtı.
Belediye-İş 1 ve 2 No'lu şubelerle, Emekli-Sen Kocaeli şubesini ziyaret eden Mustafa Avcı seçim çalışmaları hakkında bilgi vererek destek istedi. Belediye-İş Kocaeli 1 No'lu Şube'de, şube yöneticileri ve işçilerle bir araya gelen Avcı, Bin Umut Adaylarının Parlamento'nun ezberini bozacağını belirterek "Bin Umut Adayları rant için, ihale kapmak için Meclis'e girenlere karşı emekçi halk kesimlerinin taleplerini Parlamento'ya taşıyacak. Biz şimdiye kadarki parlamenter tanımını değiştirmeyi hedefliyoruz. Biz gücümüzü örgütlü halk kesimlerinden alıyoruz" dedi. Belediye işçilerinin en büyük talebinin 4857 sayılı İş Yasası'nın değişmesi olduğunu söyleyen Belediye-İş 1 No'lu Şube Başkanı Osman Suat Kalyoncu, "İş Yasası, işçi sınıfına ihanet anlamına geliyor. Biz bu yasanın değişmesini istiyoruz. Artık takım tutar gibi parti tutmayacağız. Bu aday işçilerin menfaatleri için ne yapar ona bakacağız" dedi.
Seçim büroları açıldı
Derince Esentepe Mahallesi'nde 150 kişinin katılımıyla, seçim bürosu açan Avcı, "AKP ve CHP bu seçim döneminde toplumsal kesimleri ve halkları birbirine düşürmenin yarışı içerisindedir. Her ikisi de ne kadar ırkçı ve milliyetçi olduklarının yarışı içindedir. Biz bu seçim süreci boyunca inkarın imhanın çözüm olmadığını, bu anlayışın 40 bin insanımızın ölümüne mal olduğunu göstereceğiz. Ben tüm toplumsal kesimleri bizleri desteklemeye çağırıyorum. Bizi desteklemek demek emeği, demokrasiyi desteklemek demektir" dedi.
Avcı, Esentepe'deki açılışın ardından Derince Öğretmenler Mahallesi ve Yukarı Hereke'de de seçim bürosu açtı. Perşembe Pazarı esnafını da ziyaret eden Avcı, esnafın sıkıntılarını dinleyerek, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi. (Kocaeli/EVRENSEL)
www.evrensel.net