29 Haziran 2007 00:00

Irak’ta bir kanlı sabah daha

Irak’ın başkenti Bağdat’ın Şii Bayaa semtindeki bir otogarda, sabahın erken saatlerinde bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu 25 kişi öldü, 40 kişi de yaralandı.

Paylaş

Irak’ın başkenti Bağdat’ın Şii Bayaa semtindeki bir otogarda, sabahın erken saatlerinde bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu 25 kişi öldü, 40 kişi de yaralandı.
Şorja semtine düzenlenen havan topu saldırısında da 2 kişi hayatını kaybetti. Yine Bağdat’ın güneyinde ise başları kesilmiş 20 ceset bulundu. Polis, Salman Pak kasabasında Dicle Nehri kıyısına atılmış cesetlerin kimlere ait olduğunun henüz belirlenemediğini belirtti.
Bu arada ABD güçlerinin ise Irak’ın kuzeyinde El Kaide mensubu iki Türkiyeliyi öldürdüğü iddia edildi. ABD ordusundan yapılan açıklamada, Mehmet Yılmaz ve Mehmet Reşit Işık’ın, 23 Haziran’da Kerkük’ün güneyindeki Havica yakınında ABD güçleriyle girdikleri çatışmada öldükleri kaydedildi.
Güney Kore çekiliyor
Bu arada Güney Kore Savunma Bakanlığı, Irak’tan Güney Kore askerlerinin çekilmesiyle ilgili bir planı meclise sundu.
Bakanlık açıklamasında, Irak’ta bir dönem ABD ve İngiltere’den sonra en fazla askeri bulunan Güney Kore’nin askerlerini tamamen çekmesiyle ilgili kararın eylül ayına kadar alınmasının beklendiği kaydedildi.
Bu arada Basra’daki direniş saldırılarında 3 İngiliz askeri öldü. Doğudaki direnişçiler ise 1 Amerikan askerini öldürdü, 4’ünü yaralandı.
El Seydiye Mahallesi’nde ise önceki gün bir 57 yaşındaki Hamid Abd Serhan adlı gazeteci öldürüldü. (DIŞ HABERLER)
ÖNCEKİ HABER

Gelecek güzel günlere inanıyoruz

SONRAKİ HABER

Keşan'da eğitime kar engeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa