Barış ve kardeşlik steyenlerin sesi olacak

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde düzenlenen Hayat Televizyonu Tanıtım ve Dayanışma Yemeği’nde 200’e yakın Birecikli bir araya geldi.
Hayat Televizyonu’nun emekçilerin, barış ve kardeşlik isteyenlerin sözcüsü ...


Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde düzenlenen Hayat Televizyonu Tanıtım ve Dayanışma Yemeği’nde 200’e yakın Birecikli bir araya geldi.
Hayat Televizyonu’nun emekçilerin, barış ve kardeşlik isteyenlerin sözcüsü olacağının dile getirildiği gecede, Şanlıurfa Bin Umut Bağımsız Milletvekili Adayı İbrahim Binici, CHP 4. sıra Milletvekili Adayı Süleyman Gök, CHP, EMEP ve DTP ilçe ve Mezra beldesi yöneticileri, Mezra Belde Belediye Başkanı Hasan Gören, Mezra beldesinden mahalle muhtarları, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Eğitim Sen ilçe yöneticileri de konuklar arasındaydı.
Gecede ilk konuşmayı yapan Birecik EMEP İlçe Başkanı Hasan Kılıç, Hayat Televizyonu’nun tüm ezilenlerin, emekçilerin sesini duyurmak için kurulduğunu belirtti.
Mezra Belediye Başkanı Hasan Gören de, “Kültürden politikaya hayatın her alanını yozlaştıran mevcut yayın organlarına karşı Hayat Televizyonu’nun sorumluluğunu layıkıyla yerine getireceğinden şüphemiz yoktur” diye konuştu.
Gecede söz alan Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Adayı İbrahim Binici ise kanalın barış ve kardeşlik isteyenlerin sesini duyurmak için önemli bir görev üsteleneceğine inandıklarını söyledi.
Gecede kapanış konuşmasını yapan Hayat Televizyonu girişimcilerinden Tunceli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Taşkale “Seçimler öncesi önümüze iki program, iki seçenek koyuyorlar. Oysa hepsinin de aynı olduğunu görüyoruz. 30 yıldır ne Kürtlere ne Türklere acıdan başka hiçbir faydası olmayan bu savaşın bitmesi, Kürt sorununun demokratik ve halkçı çözümü için hiçbirinin söyleyecek tek sözü yok” diyerek, Hayat Televizyonu’nun emeğin, barış ve kardeşlik isteyenlerin sesi olacağını vurguladı. Gece müzik dinletisiyle devam etti. (Şanlıurfa/EVRENSEL)
www.evrensel.net