EMEP cam işçilerini ziyaret etti

Emek Partisi Eskişehir İl Yönetimi, Kristal-İş Sendikası’na ziyarette bulunarak seçimler için destek istedi. Eski Paşabahçe cam işçisi olan ve Eskişehir 1. Sıra Milletvekili Adayı Hür Keskin, İl Başkanı Ali İhsan Gezer ...


Emek Partisi Eskişehir İl Yönetimi, Kristal-İş Sendikası’na ziyarette bulunarak seçimler için destek istedi. Eski Paşabahçe cam işçisi olan ve Eskişehir 1. Sıra Milletvekili Adayı Hür Keskin, İl Başkanı Ali İhsan Gezer ve il yöneticilerinden oluşan heyet sendika yönetimi ve işçilerle sohbet etti.
Geçen seçim sürecinde Organize Sanayi’den 2’si AKP, 2’si CHP’den olmak üzere 4 tane patronun Meclis’e girdiğini belirten Keskin, “Fabrika sahibi bir patron, Meclis’e girip de neden işçinin hakkını gözetsin ki. Bu seçim, işçilerin onlarla hesaplaşma seçimidir. Partimize atılacak her oy onlara verilecek bir cevap olacaktır” diye konuştu. İl Başkanı Gezer ise, “Seçimlerde bize AKP ve CHP sunulmaya çalışılıyor. Bu ülkenin işçileri, emekçileri olarak neden başka yol aramayalım. EMEP’e verilen her oy değerlidir. Çünkü bilinçli seçmenin, emekçinin oyudur” dedi.
Kristal-İş Şube Başkanı İsmail Ayer ise, “Emek ve demokrasi güçlerinin birleşmesi, birlikte hareket etmesi gerekir. Bizler de Emek Partisi’ni ve onun işçi adayı Hür Keskin’i destekliyoruz” dedi. (Eskişehir/EVRENSEL)
www.evrensel.net