EMEP: Büyük bir kayıp

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkan Vekili Haydar Kaya, bir mesaj yayınlayarak Orhan Doğan’ın ailesine, DTP’ye, Kürtlere ve Türkiye’nin emek, barış ve demokrasi güçlerine başsağlığı diledi


Emek Partisi (EMEP) Genel Başkan Vekili Haydar Kaya, bir mesaj yayınlayarak Orhan Doğan’ın ailesine, DTP’ye, Kürtlere ve Türkiye’nin emek, barış ve demokrasi güçlerine başsağlığı diledi.
Kaya mesajında şunları söyledi: “Barış ve demokrasi mücadelesinin kararlı savunucusu, DEP eski Milletvekili Orhan Doğan’ın vefatından dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. Orhan Doğan yaşamı boyunca Kürt halkının özgürlük talepleri ve Türk Kürt kardeşliği için mücadele etti. Bu uğurda uzun yıllar hapiste yattı. Bu yüzdendir ki Orhan Doğan gibi bir barış ve kardeşlik savunucusu yalnızca Kürtler için değil, Türk, Kürt her milliyetten Türkiye halkı için de büyük bir kayıptır. Ailesinin, mensubu olduğu Demokratik Toplum Partisi’nin, Kürt halkının ve Türkiye’nin emek, barış, demokrasi ve ilerici güçlerinin başı sağ olsun.”
Eğitim Sen: İnandıklarından vazgeçmedi
Eğitim Sen’den yapılan yazılı açıklamada ise Doğan’ın tüm baskılara rağmen halkından ayrılmadığı belirtilerek, “Nitekim son nefesine kadar halkının içindeydi” denildi. Açıklamada Doğan’ın yaşamının barış, kardeşlik ve adalet arayışları üzerine kurulduğu belirtilerek, “Ne gördüğü baskılar, ne de tutsaklık, onu halkının hak arayışından, inandığı temel insani değerlerden ve ilkelerden vazgeçirebildi” denildi. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net