Sıcak gitti sel geldi

Karadeniz ve Hakkari’de etkili olan sağanak sele ve su baskınlarına neden oldu.Rize İkizdere Deresi’nin taşması sonucu meydana gelen heyelanlar nedeniyle İyidere-İkizdere karayolu, 4 ayrı noktada ulaşıma kapandı.


Karadeniz ve Hakkari’de etkili olan sağanak sele ve su baskınlarına neden oldu.
Rize İkizdere Deresi’nin taşması sonucu meydana gelen heyelanlar nedeniyle İyidere-İkizdere karayolu, 4 ayrı noktada ulaşıma kapandı.
Alınan bilgiye göre, önceki gece ilçede etkili olan sağanak yağış sonucu İkizdere Deresi taştı. Yer yer kara yolu seviyesine çıkan dere, kara yolunda tahribata neden olurken, yolun üst kısımlarında meydana gelen heyelan ulaşımı aksattı.
İyidere-İkizdere karayolunun 4 ayrı noktadan kapanması sonucu, çok sayıda araç, önceki geceden itibaren yolun her iki tarafında bekliyor.
Bu arada, enerji ve iletişim hatlarının hasar görmesi nedeniyle İkizdere ilçe genelinde elektrik ve telefon bağlantısının kesildiği bildirildi.
Karayolları ekipleri, hasar gören mevkilerde onarım çalışması başlattı.
Öte yandan, İkizdere ilçesinden Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmek için yola çıkan kişiler ulaşıma kapalı olan karayolundan yaya olarak geçmek zorunda kaldılar.
Evleri su bastı
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde de etkili olan sağanak yağış, su baskınlarına neden oldu.
Önceki gün akşam saatlerinde etkili olan ve yaklaşık 1 saat süren yağış sonucu Cengiz Topel Caddesi’ndeki birçok işyerinde su baskını oldu. Rögar kapaklarının tıkanması nedeniyle yollar da su altında kaldı.
Ulaşımın güçlükle sürdürüldüğü ilçede altyapının yetersiz olmasından yakınan halk, şiddetli bir yağmurdan sonra ilçenin adeta gölete dönüştüğünü belirterek, belediyenin altyapı çalışmasına önem vermesi gerektiğini dile getirdiler. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net