Derneğe baskın düzenlendi

Ümraniye’de bulunan el bombaları ile ilgili birçok emekli subayın cezaevine konulduğu operasyon çerçevesinde, Eskişehir’de patlayıcı maddelerle yakalanan emekli Binbaşı Fikret E.’de tutuklandı.


Ümraniye’de bulunan el bombaları ile ilgili birçok emekli subayın cezaevine konulduğu operasyon çerçevesinde, Eskişehir’de patlayıcı maddelerle yakalanan emekli Binbaşı Fikret E.’de tutuklandı. Ankara, Mersin, İstanbul, Muğla ve Antalya’da ise Danıştay saldırısında adı geçen Vatansever Kuvvetler Güçbirliği Hareketi’ne (VSKGBH) çete soruşturması başlatıldı.
MHP’den uzaklaştırılan Taner Ünal’ın başkanlığını yaptığı derneğin Mersin’deki genel merkeziyle Ankara’daki şube ve bürolarını basan polis 20’yi aşkın kişiyi gözaltına aldı. Aralarında Taner Ünal ile Mersin Şube Başkanı Mesut Sezer’in de bulunduğu kişilerin ‘bomba evleri’ bulunan emekli subaylar ile ilişkileri araştırılıyor.
Gözaltına alınan sanıkların tamamı Ankara’ya getirildi.
VSKGBH yöneticileri Mersin’in PKK’nın eline geçtiği propagandasıyla şehrin yörük köylerini İstiklal Savaşı vermeye çağırmışlardı. Hareketin Mersin Şube Başkanı Mesut Sezer, bu köylerde yaptığı konuşmalarda “Damarlarında Türk kanı akanlar mitingimize katılsın” demişti.
Taner Ünal’ın ise kartviziti Danıştay saldırısının bir numaralı sanığı Alparslan Arslan’ın üzerinden çıkmıştı. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net