Fotoğraf: Evrensel

Doğan için İzmir’de anma

DEP eski Milletvekili Orhan Doğan’ı için İzmir Ada Kültür Merkezi’nde bir etkinlik düzenlendi. Sık sık “Şehit namirin’ sloganlarının atıldığı etkinlikte Kürtçe konuşma yapan Mele Reşit, Kürt şehitleri ile Doğan için bir araya geldiklerini söyledi


DEP eski Milletvekili Orhan Doğan’ı için İzmir Ada Kültür Merkezi’nde bir etkinlik düzenlendi. Sık sık “Şehit namirin’ sloganlarının atıldığı etkinlikte Kürtçe konuşma yapan Mele Reşit, Kürt şehitleri ile Doğan için bir araya geldiklerini söyledi.
Doğan’nın barış ve kardeşlik için ömrünü verdiğini ve barışın sesi olduğunu söyleyen Mele Reşit, “Biz onu unutmayacağız. Biz onun yolunda gitmeye devam edeceğiz. Bu nedenle Bin Umut İzmir 2. Bölge Bağımsız Milletvekili adayı Mehmet Muhdi Aslan ve Bin umut İzmir 1. Bölge Bağımsız Milletvekili adayı Abdullah Levent Tüzel için gece gündüz çalışarak meclise göndermeliyiz” dedi.
Kürtlerin ve Türklerin tarihi bir süreçten geçtiğini belirten DTP İzmir İl Başkanı Mehmet Bayraktar ise, Doğan’ın yolunda devam etmek için 22 Temmuz’da Bin umut adaylarını parlamentoya göndermek gerektiğini vurguladı.
Emek Partisi yöneticisi Cabbar Demirci de, Kürt halkına ve Kürt annelerine başsağlığı diledi.
Etkinlikte barış girişimi üyesi Şirin Tunç ve barış annelerinden Perihan Altuğ da, birer konuşma yaptı. (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net