Fotoğraf: Evrensel

Kavşağın gecikmesine eylemli tepki

Çayyolu Platformu üyesi bir grup, Eskişehir Yolu üzerindeki Çağlayan Köprülü Kavşağı yapımının gecikmesi nedeniyle protesto eylemi düzenledi


Çayyolu Platformu üyesi bir grup, Eskişehir Yolu üzerindeki Çağlayan Köprülü Kavşağı yapımının gecikmesi nedeniyle protesto eylemi düzenledi.
Ümitköy’deki Meksika Caddesi’nde bulunan Çınar ve Defne siteleri sakinlerinin de katıldığı eylemde konuşan Çayyolu Platformu Başkanı Engin Uç, “Bitmeyen, biteceği zaman da belli olmayan Eskişehir Yolu üzerindeki Çağlayan Köprülü Kavşağı nedeniyle bölge halkı olarak son derece rahatsızız” dedi.
Yapımına yaklaşık bir yıl önce başlanan kavşak dolayısıyla trafiğin Meksika Caddesi’ne yönlendirildiğini belirten Uç, Çayyolu Platformu ve site sakinleri olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin kavşağın yapımının ne zaman biteceğine ilişkin herhangi bir açıklama yapmamasından rahatsızlık duyduklarını söyledi. Uç, metro inşaatında da aynı durumun söz konusu olduğunu ifade etti.
Site sakinleri, açıklamanın ardından kavşak yapımının gecikmesini protesto etmek amacıyla Eskişehir Yolu’nda karşıdan karşıya geçtiler. (Ankara/EVRENSEL)
www.evrensel.net