Sizlerle yan yana olmak en büyük arzumdu

Birikmiş tüm özlemlerimle merhaba! 21 Haziran’daki duruşmada tahliye olacağımı düşünüyordum. Ne yazık ki buluşmamıza izin verilmedi. Aslında sonucun böyle olacağı başından belliydi. Şaşırmıyorum.


Birikmiş tüm özlemlerimle merhaba! 21 Haziran’daki duruşmada tahliye olacağımı düşünüyordum. Ne yazık ki buluşmamıza izin verilmedi. Aslında sonucun böyle olacağı başından belliydi. Şaşırmıyorum. Sadece bu süreçte dışarıda olamamak; sizlerle birlikte mahalle mahalle, ev ev dolaşamamak, halkımla yüz yüze konuşamamak zoruma gidiyor. En çok buna hayıflanıyorum.
Böylesi bir dönemde gençlerle, kadınlarla, işçi ve emekçilerle; tüm ezilen, dışlanan, yok sayılan insanlarımızla omuz omuza, yan yana olmak en büyük arzumdu. Ne yazık ki olmadı, olmuyor...
22 Temmuz sonuçları ne olursa olsun bir yanım hep eksik kalacak.
Değerli arkadaşlar!
Çok yoğun bir çalışma temposu içinde olduğunuzu biliyorum. Bunu buradan, kapalı kapılar ardından hissedebiliyorum. İşiniz gerçekten zor. Adına çalışma yürüttüğünüz adayın ismi var, ancak kendisi yok. Kitlelere onsuz ulaşıyorsunuz ve onsuz oy istiyorsunuz.
Bu gerçekten zor bir faaliyet ve fakat bir o kadar da değerli ve anlamlı bir faaliyet.
Koşullarımız ve imkanlarımız ne denli zor olursa olsun, bu inançlı yüreklerimizle başaramayacağımız hiçbir şey yok.
Size inanıyorum, halkımıza inanıyorum.
Bizler farklı bir dile, farklı bir düşünceye, farklı bir kültüre sahibiz. Ardımızda görkemli bir miras var. Direnişçi ve özgürlükçü bir miras... Geleceğimizi de bu iki çizgi belirleyecek. Çünkü güneş içimizi ısıtmaya, yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.
Direnişçi ve özgürlükçü geleneğin evlatları olarak halkımıza layık olmaktan başka bir düşüncemiz olamaz.
Değerli arkadaşlar!
Çabalarınız, emekleriniz benim için gerçekten değerli. Yürekten teşekkürlerimi sunuyorum hepinize.
İçten, gönüllü ve özverili çalışmalarınız 22 Temmuz’da hepimize başarı getirecek.
Halklarımızın layık olduğu yaşama kavuşacağına olan inancımla başta siz değerli arkadaşlar olmak üzere tüm halkımıza selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Saygılarımla.
İstanbul 3. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sebahat Tuncel
www.evrensel.net