Sandığa sahip çıkacağız

Bin Umut Adana Bağımsız Milletvekili Adayı Nazmi Gür yedi seçim bürosu açtı. Emek Partisi tarafından açılan Dumlupınar Mahallesi seçim bürosunun yanı sıra Misis, Geçitli, Hürriyet, Barbaros, Yenibey mahalleleri ve Karslı köyünde açılan seçim büroları, binlerce kişi tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.


Bin Umut Adana Bağımsız Milletvekili Adayı Nazmi Gür yedi seçim bürosu açtı. Emek Partisi tarafından açılan Dumlupınar Mahallesi seçim bürosunun yanı sıra Misis, Geçitli, Hürriyet, Barbaros, Yenibey mahalleleri ve Karslı köyünde açılan seçim büroları, binlerce kişi tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Açılışlarda, EMEP ve DTP yöneticileri ve üyeleri hazır bulunurken birçok demokratik kurum temsilcisi de açılışlara katıldı.
Konuşmalarında Orhan Doğan’ın vefatına ve mücadelenin devam ettiğine değinen Gür, “Orhan Doğan’ın vefatı demokrasi güçleri açısından önemli bir kayıptır. Güneşin yoldaşı, ölümsüzlüğü en çok hak edenlerden biridir. Orhan Doğan, ölümüyle sadece Kürtleri değil Türkiye’nin dört bir yanından emek ve demokrasi güçlerini birleştirmiştir. Orhan Doğan’ın cenazesinde yüz binler ortak geleceğimizin mesajını verdiler, Cizre Meydanı ‘Halklar kardeştir’ diye bir ağızdan haykırdı” diye konuştu.
Seçimlere yirmi bir günlük bir sürenin kaldığını belirten Gür, “Adana’da halklar arasında birliği pekiştirmek görevimizdir. Sandık örgütlenmelerini çok iyi yapmalıyız. Her türlü oyunu yapacaklardır ama halkımız, ‘seçim sandıkta kazanılır’ şiarı ile sandığa sahip çıkarak iradesini Meclis’e yansıtacaktır” dedi.
Her kesimi kucaklayacağız
Adana’nın Türkiye’nin en önemli metropol kentlerinden biri ve hem halklar mozaiği oluşu yönüyle hem de ekonomik siyasal potansiyeli ile önemli bir kent olduğunu ifade eden Gür, “Bu yönüyle Adana bizim için önemli bir şehir. Burada yürüteceğimiz seçim çalışması Adana’nın bu çok renkliliğini, çoğulculuğunu göz önüne alan bir çalışma olacak. Bizim temel hedefimiz, Adana’nın bütün kesimlerini kapsamak, kucaklamak, herkese her kesime ulaşmak ve onların sorunlarını dinlemek; onları temsil etme yeteneğine erişmektir” şeklinde konuştu.
Emek Partisi Adana İl Başkanı Av. Sevil Aracı da Başbakan’ın sözlerini hatırlatarak “Siz tek başınıza iktidar oldunuz ne yaptınız, Türkiye’nin hangi önemli sorununu çözebildiniz” diye sordu. AKP’nin, yıllardır izlediği yol ile yaklaşan genel seçimlerde halka sandık başında hesap vereceğini belirten Aracı, “Bin Umut Adayları olarak ‘bin operasyon’ yapanlara karşı da adayımız var; bu operasyonları yapanları açığa çıkartacağız. Halkımız 22 Temmuz’da barışın adımını atacaktır” dedi. (Adana/EVRENSEL)
www.evrensel.net