Fotoğraf: Evrensel

Venezüella lider tamamladı

Copa America’ya dün (A) Grubu’nda yapılan 2 maçla devam edildi. Bu 2 maçla birlikte çeyrek finale yükselen 3 takım daha belli oldu.Uruguay ile golsüz berabere kalan Venezüella ve Bolivya ile 2-2 berabere ...


Copa America’ya dün (A) Grubu’nda yapılan 2 maçla devam edildi. Bu 2 maçla birlikte çeyrek finale yükselen 3 takım daha belli oldu.
Uruguay ile golsüz berabere kalan Venezüella ve Bolivya ile 2-2 berabere kalan Peru (A) Grubu’nda ilk 2 sırayı aldılar ve çeyrek finale yükseldiler. Ayrıca, gruplarda “en iyi 3. takım” olmayı garantileyen Uruguay da çeyrek finale yükselmeyi başardı.
Uruguay-Venezüella maçında her iki taraf da gol bulamayınca, Venezüella grubu 5 puanla ilk sırada tamamladı.
Peru-Bolivya karşılaşmasında ise maçın ilk golü 24. dakikada Bolivyalı Jaime Moreno’dan geldi. Ardından 34. dakikada Claudio Pizarro, durumu 1-1 yaptı. Bolivya 45. dakikada Jhasmany Campos’un golüyle ilk yarıyı 2-1 önde kapatmayı başarsa da, 85. dakikada Claudio Pizarro hem takımının hem de kendisinin 2. golünü attı ve karşılaşma 2-2 berabere tamamlandı. Böylece grubu 4 puan ve averajla 2. sırada tamamlayan Peru, şampiyonanın 2. çeyrek finalisti oldu. Bu sonuçların ardından (A) Grubu’nda Venezüella, Peru ve Uruguay çeyrek finale yükseldi.
Şampiyonaya bugün (B) Grubu’nun son 2 maçı olan Meksika-Şili ve Brezilya-Ekvador karşılaşmalarıyla devam edilecek. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net