Polis katliam yaptı

Artvin’in Murgul ilçesinde Polis Ahmet İhsan Ayan, önceki gece eşi, oğlu ve iki polis arkadaşını öldürdü. Ayan, olay sonrası tutuklandı.Murgul Emniyet Amirliği’nde görevli polis memuru 38 yaşındaki Ahmet İhsan ...


Artvin’in Murgul ilçesinde Polis Ahmet İhsan Ayan, önceki gece eşi, oğlu ve iki polis arkadaşını öldürdü. Ayan, olay sonrası tutuklandı.
Murgul Emniyet Amirliği’nde görevli polis memuru 38 yaşındaki Ahmet İhsan Ayan, önceki gün saat 23.30 sıralarında, birlikte nöbet tuttuğu arkadaşı evli ve iki çocuk babası polis memuru 34 yaşındaki Zühtü Avşar’ı belirlenemeyen bir nedenle öldürdü. Ayan’ın bu cinayet sırasında tabancasının iki şarjöründeki tüm mermileri boşalttığı belirlendi.
Gözaltına alındı
Ahmet İhsan Ayan cinayet sonrası gözaltına alındı. Cinayetin, polis memurunun tansiyon hastası olan eşi Sibel Ayan’a sabah saatlerinde, sağlık ekipleri eşliğinde söylenmesine karar verildi. Ancak dün sabah saat 08.00’de polis lojmanlarındaki Ayan ailesine ait eve giden sağlık ekipleri ve polisler, korkunç bir manzara ile karşılaştı. Katil zanlısı Polis Memuru Ahmet İhsan Ayan’ın eşi 33 yaşındaki Sibel Ayan ve 5 yaşındaki oğlu Oğuzhan Ayan, vücutlarına isabet eden çok sayıda mermiyle hayatlarını kaybetmiş halde bulundu. Soruşturma için Ayan ailesinin karşı dairesinde oturan bekar polis memuru 31 yaşındaki Süleyman Kaygısız’ın da kapısını çalan polisler, cevap alamayınca kapıyı kırarak eve girdi ve genç polis memurunun da cesedini buldu. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü ve cinayetlerin nedeninin belirlenmesine çalışıldığı belirtildi.
Bu arada, olayda hayatını kaybeden ve Giresun nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen Polis Memuru Zühtü Avşar’ın eşi ve iki çocuğunun il dışında bulunduğu öğrenildi.
Hatay’da iki ölü
Öte yandan Hatay’ın Cilvegözü Gümrük Kapısı’nda görev yapan gümrük memuru Mehmet Emin Odabaşı da (47), cinnet geçirerek çevresine dehşet saçtı.
Beylik tabancasıyla 2 mesai arkadaşını öldüren gümrük memuru, daha sonra intihar etti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net