Fotoğraf: Evrensel

Van Belediyesi önünde su eylemi

Van’ın Düzyol Mahallesi sakinleri susuzluğa isyan etti. Mahallelerinde içme suyu olmadığı için diğer mahallelerden su taşımak zorunda kalan vatandaşlar, 3 yıldır yaptıkları tüm başvurulara yanıt vermeyen Van Belediyesi’ni protesto ...


Van’ın Düzyol Mahallesi sakinleri susuzluğa isyan etti. Mahallelerinde içme suyu olmadığı için diğer mahallelerden su taşımak zorunda kalan vatandaşlar, 3 yıldır yaptıkları tüm başvurulara yanıt vermeyen Van Belediyesi’ni protesto etti. Bir grup mahalleli, belediye önünde oturma eylemi yaptı.
Oturma eylemi sırasında tepkisini dile getiren Mehmet Akar adlı vatandaş, mahallede su olmadığı için çocukların hasta olduğunu söyledi. Akar, “3 yıldır yaptığımız başvuru ve verilen sözlere rağmen mahallemize su getirilmiyor. Belediye verdiği hiçbir sözü yerine getirmedi” dedi.
Su olmadığı için banyo yapamadıklarını ve çocuklarının bu nedenle hastalandığını ifade eden Saliha Salçan adlı kadın ise, “Belediye sadece yandaşlarına hizmet götürüyor. Bizim 3 yıldır içme suyu için yaptığımız başvuru ise önemsenmiyor bile, kulak ardı ediyorlar. Hepimiz hasta olduk” diye konuştu.
Oturma eylemi esnasında, belediye yetkililerinin kendileriyle görüşmek istemesi üzerine yetkililer ile 15 dakika görüşen vatandaşlar, oturma eylemine son verdi. Belediye Su İşleri Müdürlüğü yetkililerinin mahalleye giderek inceleme yapacakları sözünü vermeleri üzerine vatandaşlar dağıldı. (Van/DİHA)
www.evrensel.net