Yanlış politikalar turizmi öldürüyor

Antalya Bin Umut Bağımsız Milletvekili Adayı Kubilay Döşeyen, Antalya’nın Kumluca, Göynük ve Kemer ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.Esnaf, çiftçi ve çalışanlarla görüşüp sorunlarını dinleyen Döşeyen,...


Antalya Bin Umut Bağımsız Milletvekili Adayı Kubilay Döşeyen, Antalya’nın Kumluca, Göynük ve Kemer ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Esnaf, çiftçi ve çalışanlarla görüşüp sorunlarını dinleyen Döşeyen, Antalya’nın, dünyada sayılı turizm merkezlerinden biri olduğunu vurgulayarak, iktidarın bunu dikkate dahi almadığını belirtti. Turizmde yıllardır ‘her şey dahil’ sistemi uygulandığını ifade eden Döşeyen, “Tüm büyük otel ve tatil köyleri dolu olduğu halde, ne bu tesisler kâr yapabiliyor, ne de dışarıdaki esnaf siftah yapabiliyor. Sektörden binlerce insan ekmek yiyor. Bu insanlar buralarda kölelik koşullarında, sigortasız, askeri ücretle, hiçbir sosyal hakları olmadan, 10-12 saat çalıştırılıyorlar. Bu çağdışı manzara karşısında hiç kimsenin sesi çıkmıyor. Biz bu insanların sesi olmak için ortaya çıktık” diye konuştu. (Antalya/EVRENSEL)
www.evrensel.net