Barış, bugün toprağa veriliyor

Bodrum’da doğum gününü kutlamaya giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve önceki gün yaşamını yitiren şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu, bugün memleketi Amasra’da toprağa veriliyor


Bodrum’da doğum gününü kutlamaya giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve önceki gün yaşamını yitiren şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu, bugün memleketi Amasra’da toprağa veriliyor.
Cenaze için İstanbul, Ankara ve çevre illerden gelenler, dün Amasra’nın park ve bahçelerini doldurdu. Barış Akarsu’nun cenazesi bugün öğle namazının ardından toprağa verilecek. Akarsu 1979’da Zonguldak’ta doğdu. Çocukluğu bir balıkçı ve tatil kasabası olan Amasra’da geçti. Denizle iç içe yaşayan Akarsu, gitar çalıp şarkı söylemeyi ise Amasra’ya yazdan yaza gelen müzisyenlerden öğrendi. Ruhi Su ve Cem Karaca hayranı olan Barış’ın tanınması üç yıl önce düzenlenen Akademi Türkiye yarışması sayesinde oldu. Barış, yarışmada hatırı sayılır bir şöhrete kavuştu. Televizyon ve radyolarda programlara konuk oluyor ve ilgiyle izleniyordu. Türkiye’nin hemen her yerinde konserler verdi. Sesi de performansı da beğeniliyordu. 14 Ocak 2005’te yine hayalini kurduğu ilk albümünü piyasaya çıkardı. Islak Islak adlı albümünden Mavi adlı şarkısı, ilk kez televizyon kanallarında yayınlanmaya başladı. Kaza geçirmeseydi ikinci albümünün hazırlıklarını tamamlayacak olan Akarsu, albüm için yoğun bir şekilde çalışıyordu. Akarsu, rol aldığı “Yalancı Yarim” adlı diziyle popülerliğini artırmıştı.
Savcılık inceleme başlattı
Öte yandan, Özel Bodrum Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi gören Akarsu’nun ölüm haberinin açıklanmasından önce sanatçıyı yoğun bakım ünitesinde gösteren fotoğrafları bazı internet siteleri ile televizyonlarda yayınlandı. Bu gelişme üzerine, savcılığın talimatı ile hastaneye gelen Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri, Barış Akarsu’nun tedavi gördüğü odadan parmak izi aldılar. Dr. Abdullah Servet, Barış Akarsu’yu yoğun bakımdayken gösteren ve bazı televizyon kanalları ile internet sitelerinde yer alan fotoğraflarla ilgili Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’nın inceleme başlattığını belirterek, “Savcı ile bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.
Kaza yerine karanfil
Geçirdiği trafik kazasından sonra Bodrum’da özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde 5 gündür tedavi gören Akarsu’nun ölümünün doktorları tarafından açıklanması üzerine, bir grup vatandaş Torba Kavşağı’nda bir araya geldi ve kazanın olduğu yere yaktıkları mum ve karanfilleri bıraktı. Olaya tepkilerini ifade etmek amacıyla kazanın olduğu kavşağa geldiklerini anlatan vatandaşlar, “Bugüne kadar alınmayan tedbirler yüzünden bu kavşakta meydana gelen kazalarda insanlar öldü. Biz burada başka kazaların olmaması için ışık olmak istiyoruz, kazalar artık son bulsun. Buraya bir köprülü kavşak yapılasın” dediler. Grupta yer alanlar daha sonra sessizce dağıldı. (KÜLTÜR SERVİSİ)
www.evrensel.net