‘Vatansever çetesi’nin ‘1 numara’sı Veli Küçük mü?

Girdap Operasyonu ile ortaya çıkarılan ‘Vatansever Güç Birliği’ üyelerinin telefon konuşmalarında adı geçen ‘1 numara’nın emekli general Veli Küçük olduğu iddia edildi


Girdap Operasyonu ile ortaya çıkarılan ‘Vatansever Güç Birliği’ üyelerinin telefon konuşmalarında adı geçen ‘1 numara’nın emekli general Veli Küçük olduğu iddia edildi. DİHA’nın haberine göre Küçük’ün Vatansever Güç Birliği Hareketi’nden Başkan Taner Ünal, Başkan yardımcısı Ahmet Cinali, Konya Şube Başkanı Vehbi Şanlı ve Zeki Balaban ile irtibatlı olduğu belirtilirken, silah kaçakçılığıyla uğraşan Halit Bozdağ’ın ise kilit isim olduğu belirtiliyor.
Yapılan operasyonlarda Taner Ünal’ın da aralarında bulunduğu 11 kişi tutuklanmıştı. Dernek üyelerinin poliste ve mahkemede açıklama yapmaktan kaçındıkları belirtilirken, Veli Küçük ile irtibatın 4 yönetici üzerinden geliştirildiği iddia edildi.
Öte yandan çeteye yönelik operasyonda üç kişinin daha gözaltına alındıı bildirildi.başlatılan operasyon kapsamında aranan Fatih K. ve Veli B. Mersin’de, Ferhat Ş. ise Antalya’da yakalandı. Bu kişiler sağlık kontorülünün ardından Ankara’ya getirilerek sorguya alındı. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net