Takvim karıştı

TMSF’nin müdahale ettiği Takvim’e Bakan Atilla Koç’un danışmanı yazar olarak atandı. Gazetede bir süredir yazı yazan manken Deniz Akkaya bile Takvim’den ayrılmaya karar verdi.


TMSF’nin müdahale ettiği Takvim’e Bakan Atilla Koç’un danışmanı yazar olarak atandı. Gazetede bir süredir yazı yazan manken Deniz Akkaya bile Takvim’den ayrılmaya karar verdi.
Turgay Ciner’in diğer şirketleriyle birlikte 1 Nisan’da Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından el konan Takvim gazetesinde hafta içinde bir darbe yapılmıştı. Hükümetin parmağı olduğu kuşkusu uyandıran darbeyle Genel Yayın Yönetmeni İskender Baydar’ın da aralarında bulunduğu 6 tepe yöneticisinin işine son verilmişti.
Bu gelişme üzerine bir açıklama yapan İskender Baydar, Takvim’de çalıştığı dönemle ilgili olarak “Türkiye gerçekleri ne gerektiriyorsa, Türk halkının hayat standartlarının yükseltilmesinin gereği neyse, onu haber yaptık” dedi. AKP hükümetine muhalefet eden haberleri nedeniyle hedefe konduğu öne sürülen Takvim’in eski genel yayın yönetmeni Baydar, şöyle dedi: “Bu grupta çalışanların görevinin, birbirinin ardından kuyu kazıp koltuk kapmak ve koltuk sağlamlaştırmak değil, işin hakkını vermek olduğunu düşünüyorum. Bu operasyonla Takvim Gazetesi’nin marka değerini düşürecek, büyük bir değeri çoluk çocuğun elinde yok edecek bir kapı ardına kadar açılmıştır. Son derece anlamsız, taraflı ve vicdandan uzak olduğuna inandığım bu “İşten çıkarma” yazısını reddediyor ve 3 yıldır şerefle çalıştığım kurumumdan istifa ediyorum.”
Gerçek Gündem sitesinin haberine göre, TMSF, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un eski Danışmanı Bülent Erandaç’ı yazar yaptı. TMSF tarafından görevlendirilen Yavuz Onursal’ın, gazetede yeni değişikliklere gideceği de öğrenildi.
Medyatava’da ise, Takvim’de her cumartesi yazılarına yer verilen Deniz Akkaya’nın artık yazmayacağı haberi yer aldı. Buna göre, Akkaya, artık yazılarına devam etmeyecek. Akkaya, TMSF’den sonra Takvim’in marka değerinin düştüğünü, bu yüzden ‘yazmama’ kararı aldığını yakın çevresine açıkladı. (MEDYA SERVİSİ)
www.evrensel.net